رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

ثبت کالاهای وارداتی روی سایت گمرک به لحظه شد

وزیر اقتصاد گفت: براساس قولی که هفته قبل در نشست خبری در جمع اهالی رسانه داده بودم، از صبح روز شنبه عموم مردم و فعالان اقتصادی می‌توانند میزان واردات انواع کالاها و ارزش آن را به لحظه روی سایت گمرک مشاهده کنند.

به گزارش اینتیتر به نقل از وزارت امور اقتصاد و دارایی، مسعود کرباسیان در یادداشتی نوشت: شفافیت که نباشد، عده ای هوس سواستفاده به سرشان می‌زند و با مال اندوزی عرصه زندگی را برمردم تنگ می‌کنند؛ اما دولت قطعا طرف مردم و حامی منافع ملی و در خدمت توسعه بخش خصوصی واقعی و مولد است که طی سال‌های تحریم از مال و جانش برای کشور صرف کرد و همچنان ایستاده است.

وی با بیان اینکه دولت به مردم قول داده بود نگران تامین مایحتاج‌شان نباشند، گفت: این لیست و آمارها شفاف می سازد که مبتنی بر نیازهای روزانه جامعه، انواع کالا ها به کشور با حمایت منطقی دولت وارد می‌شود.

او تصریح کرد: مطمئن هستم دستگاه های نظارتی مانند سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بازارها را رصد می کنند و اگر واردکننده یا فروشنده ای که با ارز رسمی کالا به کشور وارد کرده، آن کالا را با قیمت دلار آزاد بفروشد، به معنای پشت کردن به منافع ملی، مصلحت کشور و زندگی عموم شهروندان است و دولت با نهایت جدیت با این افراد برخورد خواهد کرد.

وزیر اقتصاد یادآور شد: مردم عزیز کشور می‌توانند لیست کالاها را ببینند و اگر در هنگام خرید با گرانفروشی مواجه شدند اول آنکه از خرید آن کالا خودداری کنند و دوم اینکه با توجه به مسولیت شهروندیشان بی درنگ موضوع را به سازمان تعزیرات اعلام کنند.

کرباسیان تاکید کرد: بخش خصوصی مطمئن باشد، دولت اقتصاد شفاف و ضدفساد را می‌خواهد که همان مطالبه جدی آنهاست و به مردم هم اطمینان می دهیم که بازارها لحظه به لحظه رصد می شود.

وی از رسانه ها خواست مثل همیشه مردم را آگاه کنند؛ زیرا حضور موثر آنها راه را برفساد و رانت جویی می بندد.

اظهارات وزیر اقتصاد در حالی است که محمد شریعتمداری – وزیر صنعت و تجارت – امروز در نشستی اظهار کرده بود که دولت نمی‌تواند اسامی واردکنندگان کالا با دلار ۴۲۰۰ تومانی را اعلام کند زیرا این به معنی به مقابله برخاستن با بخش خصوصی است که البته همین موضوع سبب واکنش و انتقادهای زیادی شد و بسیاری آن را خلاف سخنان چند روز پیش رییس جمهور در راستای ضرورت شفاف‌سازی ارزیابی کردند. شریعتمداری گفته بود که اطلاعات این افراد در صورت لزوم به نهادهای نظارتی داده می‌شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.