رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

جنگ استقلال و پرسپولیس در بیرون از زمین ؛‌ باشگاه استقلال از گل‌محمدی شکایت کرد

بعد از پایان دربی ۱۰۲ دو باشگاه پرسپولیس و استقلال علیه همدیگر موضع گرفتند اما این بار در خارج از مستطیل سبز.

به گزارش اینتیتر به نقل از همشهری آنلاین، بعد از دربی ۱۰۲ که با تساوی یک – یک به پایان رسید، باشگاه پرسپولیس بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

«نمی‌دانستیم وجود VAR هم تاثیری در تغییر داوری‌های یک طرفه به سود یک تیم ندارد. در دقیقه ۱۰، پنالتی واضح روی شهاب زاهدی که با فن کمر از سوی مدافع استقلال رخ داد، حتی با رفتن به VAR از سوی داور گرفته نشد. در دقیقه ۶۰، بازیکنی که کارت زرد دارد، با بی‌احتیاطی تمام چنین خطای شدیدی می‌کند و در صورتی که داور مشرف به صحنه است، از دادن کارت امتناع می‌کند. کارت قرمز و بررسی VAR که هیچ، داوران حتی کارت زرد هم برای بازیکن خاطی در نظر نگرفتند تا تیم حریف ۱۰ نفره نشود. بماند که طبق نظر تمام کارشناسان داوری، این خطای شدید مستحق دادن کارت قرمز مستقیم بود. مانده‌ایم به کجا گله ببریم و چه بگوییم. در روز روشن حق پرسپولیس را خوردند…».

بعد از این ماجرا باشگاه استقلال بیانیه‌ای صادر کرد و پاسخ پرسپولیسی‌ها را به شرح زیر داد:

«در شرایطی که اغلب کارشناسان داوری معتقدند علاوه بر پنالتی آشکار دقایق پایانی، یک پنالتی دیگر هم در محوطه جریمه پرسپولیس رقم خورده است، باشگاه رقیب طبق معمول دست پیش را گرفته تا فضای فوتبال را به سود خود تغییر بدهد. خوشبختانه امروز جامعه فوتبال ایران به وضوح دید اگر وی ای آر در لیگ برتر باشد و عدالت رعایت شود، امتیاز باد آورده به یک تیم خاص نمی رسد.

هرچند دوستان به حدی به گل های آفساید، گل های اشتباه، پنالتی های ناحق عادت کرده اند که وقتی یک بار با تکنولوژی حق به حقدار می رسد لب به اعتراض می گشایند.

کاش یک نفر به دوستان یادآوری کند اگر تکنولوژی سیستم کمک داور ویدیویی از ابتدای لیگ برتر در ایران بود، الان در نیمه پایینی جدول حضور داشتند چرا که عبور توپ از خط دروازه که در غیاب وی ای آر دیده نشد، گل صد درصد آفساید که به اشتباه قبول شد و چندین مورد دیگر با کمک تکنولوژی سرنوشت دیگری پیدا می کرد.

بازی های رقیب مقابل آلومینیوم، گل گهر، ذوب آهن، هوادار و … را با وی ای آر تصور کنید تا به عمق فاجعه پی ببرید. در همین چند مورد، ۷ امتیاز به لطف نبود وی ای آر نصیب دوستان شده و طبیعی است بد عادت شده باشند.

نکند این بیانیه عجیب و عجولانه و اعتراض به برگزاری دربی با تکنولوژی کمک داور ویدیویی هم برای آن است که وی ای آر به فوتبال ایران نیاید و اشتباهات داوری به نفع یک تیم خاص که در ایران تبدیل به جزئی از فوتبال شده، ادامه پیدا کند.

همین که سرمربی تیم رقیب در کنفرانس مطبوعاتی خود به وضوح با ورود وی‌آی‌آر به فوتبال ایران مخالفت می‌کند گواه حقیقت این ماجرا است که متاسفانه این تیم به نبود تکنولوژی و تبعات آن که همیشه به نفع آنها بوده عادت کرده است.

باشگاه استقلال ضمن قدردانی از تمامی مسئولانی که زمینه برگزاری شهرآورد ۱۰۲ با وی ای آر را فراهم کردند، امیدوار است این تکنولوژی در تمامی بازی های لیگ برتر مورد استفاده قرار بگیرد تا جدول رده بندی شکل واقعی پیدا کند.

همچنین باشگاع استقلال اعلام کرد: در پی تهمت یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس به رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر عامل باشگاه استقلال و ادعای کذب درباره رابطه مهدی تاج و علی خطیر، باشگاه استقلال از سرمربی پرسپولیس به کمیته های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.