حدود سه هکتار از جنگل‌های بخش دودانگه ساری در آتش سوخت

مدیرکل منابع طبیعی، مراتع و آبخیزداری منطقه ساری از مهار کامل آتش سوزی در ارتفاعات جنگلی روستای “پارت‌کلا” از توابع بخش دودانگه خبر داد و گفت که بر اساس ارزیابی صورت گرفته، حدود سه هکتار از عرصه‌های جنگلی این منطقه در آتش سوخت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، اسحاق عطایی روز چهارشنبه با بیان اینکه خسارت وارد شده به عرصه‌های جنگلی توسط کارشناسان در دست بررسی است ، اظهار داشت: آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی روستای پارت‌کلا که از ساعت ۲۳ دیشب آغاز شده بود، ساعت پنج بامداد امروز با تلاش اهالی محل، نیروهای انتظامی، یگان حفاظت محیط زیست ساری و همکاری ماموران اجرایی منابع طبیعی به طور کامل مهار شد.

وی از مسافران، گردشگران و تمام کسانی که در محیط‌های طبیعی و باز برای فعالیت یا تفریح حاضر می‌شوند درخواست کرد از روشن کردن آتش در این مناطق خودداری و یا پس از روشن کردن آتش، از خاموش کردن آن اطمینان حاصل کنند.

روستای پارت‌کلا در منطقه کوهستانی بخش دودانگه ساری واقع است. در این روستا ۳۰۰ نفر در قالب ۶۰ خانوار سکونت دارند و شغل اصلی مردم این منطقه کشاورزی و دامداری است.

هواشناسی مازندران نیز روز یکشنبه هفته جاری با اعلام هشدار سطح زرد ، نسبت به افزایش دما ، وزش باد گرم جنوبی و احتمال آتش سوزی در مراتع و مناطق جنگلی این استان هشدار داده بود.

در این اطلاعیه اعلام شده بود که دمای هوا مازندران بتدریج افزایشی می شود و روز چهارشنبه دمای هوا در استان نسبت به امروز تا هشت درجه افزایش خواهد یافت.

حوزه منابع طبعی مازندران منطقه ساری حدود ۷۰ درصد از اراضی ملی و جنگل های استان را زیر پوشش مدیریتی خود دارد.

استان مازندران ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار مساحت دارد که حدود ۲ میلیون هکتار از این مساحت را منابع طبیعی شامل جنگل ها و مراتع تشکیل می دهد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.