حرکت منشا در اروپا چه تبعاتی می‌توانست داشته باشد؟

اگر گادوین منشا این حرکت را در اروپا انجام داده بود باید ۲۰ هزار یورو جریمه می‌شد که با توجه به قیمت روز یورو در ایران جریمه او ۶۰۰ میلیون تومان می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، ابتدا بگوییم که امیدواریم خوشحالی گادوین منشا بعد از گلزنی به نساجی را تماشا نکرده باشید! اما این‌گونه رفتارها چه دلیلی دارد و چه تبعاتی برای او خواهد داشت؟

منشا بعد از این رفتار زشت بهانه‌های عجیبی آورد! مثلاً اینکه از پشت او به او ضربه‌ای خورده و دستش حرکت کرده! که بیشتر تعجب‌آور است تا خنده‌دار. او واقعاً مردم را چه فرض می‌کند؟ در این صحنه او دو بار حرکت زشت و ناشایستش را تکرار می‌کند و عجیب است که بعد از این حرکت عذرخواهی هم نکرد! رفتار منشا به هیچ عنوان قابل توجیه نیست و باید هم خودش و هم باشگاه گل‌گهر این موضوع را قبول کنند و در تصاویر بدون نیاز به داور ویدئویی هم می‌شود منشا را مقصر دانست.

منشا اولین کسی نیست که از این دست شادی‌ها بعد از گل زده انجام می‌دهد. دیگو سیمئونه سرمربی اتلتیکو مادرید بعد از زدن گل دوم به یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا همین شادی را انجام داد اما بر خلاف منشا از همه اهالی فوتبال و یوونتوسی‌ها عذرخواهی کرد. حتی پدر دیگو هم به خاطر رفتار پسرش شرمسار بود و با عذرخواهی رسمی سعی کرد نشان دهد این رفتار زشت مورد تأیید او هم نیست. دیگو در خصوص رفتارش می‌گوید: «‌همه می‌دانند که من قصد توجیه یا درست جلوه دادن حرکت خودم را ندارم. بله، باید عذرخواهی کنم و این کار را همین جا انجام می‌دهم. از باشگاه یوونتوس و هر کسی که احساس می‌کند به او توهین کرده‌ام، عذر می‌خواهم. قطعاً واکنش بدی به گل نشان دادم. همین جا عذرخواهی می‌کنم تا این موضوع خاتمه پیدا کند.» بعد هم نوبت به کریستیانو رونالدو رسید تا پاسخ شادی گل دیگو را در بازی برگشت بدهد.

بعد از رفتار زشت دیگو اتحادیه فوتبال اروپا جریمه سنگینی برای مربی آرژانتینی اتلتیکو در نظر گرفت و او را ۲۰ هزار یورو جریمه کرد اما از بازی برگشت لیگ قهرمانان اروپا محروم نشد. جریمه‌ای که رونالدو هم تجربه کرد و مجبور به پرداخت ۲۰ هزار یورو شد.

اگر منشا این حرکت را در اروپا انجام داده بود باید ۲۰ هزار یورو جریمه می‌شد که با توجه به قیمت روز یورو در ایران جریمه او ۶۰۰ میلیون تومان می‌شود که رقم سنگینی برای یک حرکت چند ثانیه‌ای به حساب می‌آید اما باعث می‌شود دیگر بازیکنان جرأت چنین رفتار توهین‌آمیزی را نداشته باشند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.