با دستگاههای متخلف در حل مشکل آلودگی هوا برخورد می‌کنیم

دادستان کل کشور گفت: خودروسازان و قطعه سازان با اقدامات فنی و اصولی می‌توانند از افزایش میزان آلایندگی‌ها در هوا جلوگیری کنند.

به گزارش اینتیتر به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در خصوص موضوع آلودگی هوا و در واکنش به اینکه آیا وقوع این پدیده به علت کم کاری مدیران ادارات و سازمان‌های مختلف و ترک فعل آن‌ها از انجام وظایفشان است یا خیر؟ بیان کرد: مسئله آلودگی هوا از زوایای مختلفی قابل توجه است.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: بخشی از آن‌ها در اختیار مردم، مسئولان و در کل اقدامات انسانی نیست؛ مانند گرد و غبارهایی که از کشورهای همسایه به کشور ما وارد می‌شود، لذا این بحث مشکلی است که در داخل کشور امکان جلوگیری از وقوع آن وجود ندارد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه از سوی دیگر بخشی از مسئله جلوگیری از آلودگی هوا به عملکرد مسئولان و مدیران باز می‌گردد، تصریح کرد: یکی از این موارد به خودروسازان مربوط است.

وی افزود: صاحبان صنایع خودروسازی، قطعه سازی و موتور سازی جزو این دسته از افراد هستند؛ چرا که این افراد با انجام اقدامات متناسب، فنی و اصولی می‌توانند از افزایش میزان آلایندگی‌ها در هوا جلوگیری کنند.

منتظری ادامه داد: برخی از افراد و مدیران دولتی در ادارات و حوزه‌های دیگر نیز مانند اداره برق و کارخانه ها در بحث وقوع آلودگی هوا نقش دارند.

وی افزود: این مدیران باید متوجه این موضوع باشند که مسئله آلودگی هوا یک بحث و موضوع فرادستگاهی است؛ لذا اگر این افراد به وظیفه خود عمل نکنند؛ به عنوان حقوق عامه موضوع را تعقیب و پیگیری خواهیم کرد.

دادستان کل کشور بیان کرد: در دادستانی کل به اعتبار، جایگاه و مسئولیتی که به عنوان صیانت از حقوق عامه بر عهده ما قرار دارد، موضوع را رسیدگی خواهیم کرد؛ لذا جلساتی را نیز در خصوص بحث آلودگی هوا با سایر مسئولان دستگاه‌های مختلف برگزار کردیم.

وی افزود: باید همه دستگاه‌هایی که در بحث آلایندگی هوا دخیل هستند عزم خود را برای حل مشکل آلودگی هوا جزم کنند و موارد را برطرف سازند.

منتظری اظهار کرد: شرکت ملی نفت، وزارت نفت، وزارت جهاد و کشاورزی و سایر دستگاه‌ها در این مسئله ذی‌مدخل هستند و اگر در بررسی‌های کارشناسانه دادستانی، عدم عمل به وظایف در این رابطه توسط دستگاه‌ها محرز شود با متخلفان طبق قانون برخورد خواهیم کرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.