خالق ChatGPT از عرضه عمومی سهام ردیت، میلیون‌ها دلار سود خواهد کرد

خالق ChatGPT از عرضه عمومی سهام ردیت، میلیون‌ها دلار سود خواهد کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، پس از عرضه عمومی سهام ردیت قادر به کسب میلیون‌ها دلار سود خواهد بود. آلتمن به‌واسطه سرمایه‌گذاری‌های خود در ردیت، درحال‌حاضر ۹.۲ درصد از قدرت رأی‌گیری در جلسات آنلاین هئیت مدیره این شرکت را در اختیار دارد.

قبل از اینکه OpenAI در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شود، آلتمن رئیس شتاب‌دهنده Y Combinator بود. به‌واسطه این شرکت، آلتمن فرصت آشنایی با بسیاری از استارتاپ‌های کوچک از جمله ردیت را داشت.

در سال ۲۰۱۴، آلتمن با مبلغ ۵۰ میلیون دلار، یکی از سرمایه‌گذاران ردیت بود. او پس از ۹ سال سهامداری در ردیت می‌گوید:

«ردیت قبلاً شبیه به یک اسباب‌بازی برای گذراندن وقت به‌نظر می‌رسید، اما حالا تبدیل به سرویس بسیار جالب و کارآمدی شده است. این سرویس برای من در طول سال‌ها یک جامعه مهم بوده است. حالا در این سرویس می‌توانم با افراد هم‌فکر خودم که همیشه نمی‌توانم در دنیای واقعی آن‌ها را پیدا کنم، تبادل‌نظر کنم.»

سم آلتمن از عرضه عمومی سهام ردیت منتفع می‌شود
در نیمه اول سال ۲۰۲۱ میلادی، آلتمن حدود ۵۰ میلیون دلار در ردیت سرمایه‌گذاری کرد. در نیمه دوم همان سال نیز او دوباره و با مبلغ ۱۰ میلیون دلار به این شرکت کمک مالی کرد. درحال‌حاضر، سهام ردیت حدود ۴۵ درصد رشد داشته است؛ بنابراین سهام آلتمن نیز افزایش پیدا کرده است.

اکنون آلتمن سعی دارد که از خدمات OpenAI، از جمله چت‌بات محبوب ChatGPT، در این پلتفرم استفاده کند. ردیت گفته است که مدل‌های مختلف هوش مصنوعی را زیر نظر دارد. این مدل‌ها می‌توانند محتواهایی را در پاسخ به سؤالات و درخواست‌های کاربران تولید کنند. در میان LLMهای مدنظر این شرکت سرویس‌هایی مثل جمینای گوگل، آنتروپیک و ChatGPT دیده می‌شوند.

به عنوان بخشی از عرضه عمومی اولیه، ردیت سهام خود را به برخی از کاربران و مدیرانش که به‌طور عامیانه به ردیتورها معروف هستند، پیشنهاد می‌دهد. برای آلتمن، این قضیه احتمالاً مثبت خواهد بود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.