رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

خبرمهم؛ طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در صحن مجلس | طرح جدید دولت درباره نیروهای شرکتی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اکنون بررسی و رفع ایرادات به پایان رسیده اما روز دوشنبه متن برای طرح در مجلس آماده نشد و احتمالا طی امروز (چهارشنبه) مرکز پژوهش‌ها نظرات پیشنهادی را جمع‌ بندی کرده و در مجلس مطرح می‌کند تا طرح به صورت نهایی رفع ایراد شده و راهی صحن علنی شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از عرشه آنلاین، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اکنون بررسی و رفع ایرادات به پایان رسیده اما روز دوشنبه متن برای طرح در مجلس آماده نشد و احتمالا طی امروز (چهارشنبه) مرکز پژوهش‌ها نظرات پیشنهادی را جمع‌ بندی کرده و در مجلس مطرح می‌کند تا طرح به صورت نهایی رفع ایراد شده و راهی صحن علنی شود.

حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درخصوص آخرین وضعیت رسیدگی به مصوبه ساماندهی کارکنان دولت گفت: رسیدگی به این طرح و رفع ایرادات آن به دلیل بررسی دو و سه شیفته جلسات بررسی برنامه هفتم توسعه با تاخیر مواجه شده بود که با پایان برنامه هفتم توسعه و تشکیل جلسات کمیسیون اجتماعی بررسی آن آغاز شد.

وی ادامه داد: پس از رفع ایرادهای نوبت اول، اشکالاتی به رفع ایرادها وارد شد؛ همینطور هیات عالی نظارت هم ایراداتی را وارد کرد که در حدود ۱۲ مورد است. تاکنون دو جلسه در کمیته‌ی تخصصی برگزار شده و به دنبال این هستیم تا متن نهایی تهیه شود.

نماینده مردم ازنا و درود در مجلس تصریح کرد: اکنون بررسی و رفع ایرادات به پایان رسیده اما روز دوشنبه متن برای طرح در مجلس آماده نشد و احتمالا امروز (چهارشنبه) مرکز پژوهش‌ها نظرات پیشنهادی را جمع‌ بندی کرده و در مجلس مطرح می‌کند تا طرح به صورت نهایی رفع ایراد شده و راهی صحن علنی شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی در پاسخ به سوالی درباره حضور نمایندگانی از مجمع تشخیص و شورای نگهبان برای مشورت درباره‌ی طرح در جریان رفع ایرادات، گفت: بررسی‌ای که در کمیته در حال انجام است با حضور معاون سازمان اداری استخدامی است تا به یک نظر مشترک رسیده و از مخالفت‌های احتمالی پیش رو جلوگیری کنیم.

وی درباره حصول توافق با دولت ابراز داشت: دولت بیشتر بر این تاکید دارد که اجرای این امر به صورت مرحله‌ای و فازبندی شده اجرا شود. مثلا در گام اول شامل وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی باشد و بعد آن را گسترش بدهیم. نظر دولت بر این است تا نوعی از گزینش هم باشد به این صورت که کسانی که در حال حاضر استخدام هستند کماکان در همین شرایط باقی خواهند ماند و از این پس نیروها با آزمون و آگهی جذب شوند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظر
 1. رمضانی می گوید

  س سوال داشتم ،
  کسانی که در حال حاضر استخدام هستند کماکان در همین شرایط باقی خواهند.
  این ینی شرکتی باقی میمونن؟

 2. رمضانی می گوید

  کسانی که در حال حاضر استخدام هستند کماکان در همین شرایط باقی خواهند
  این ینی شرکتی میمونن؟

 3. ناشناس می گوید

  ۴ساله یه طرح باید کش بخوره به اندازه عمر یه انسان

 4. ناشناس می گوید

  ای بابا هیچ آبی از اینا گرم نمیشه بریم به زندگیمون برسیم پیر شدیم با این وعده های پوچ شون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.