خبر مهم یارانه‌ای برای مردم

در سال ۱۴۰۰ دولت دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین را به صورت مرتب هر ماه واریز کرد. همچنین در سه مرحله یارانه مناسبتی پرداخت شد که شامل یارانه ماه رمضان، یارانه ۲۲ بهمن ماه و یارانه عید نوروز می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از تجارت نیوز،‌ دولت در بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۴۲٫۸ میلیارد تومان برای پرداخت یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی بودجه تعیین کرد. همچنین برای اجرای طرح حمایت معیشتی خانوارها ۳۱ هزار میلیارد تومان در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید:

دولت در امسال ۱۲ نوبت به حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی پرداخت کرد. مبلغ این یارانه همانند مرحله اول ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر بود. قرار بود سه دهک از این یارانه بگیران حذف شوند که عملی نشد.

دومین یارانه نیز به طور مرتب هر ماه واریز شد. مبلغ یارانه معیشتی بنزین بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان برای هر خانوار بود. در واقع خانوارهای پنج نفره و بیشتر مبلغ ۲۰۵ هزار تومان و خانوارهای تک نفره مبلغ ۵۵ هزار تومان دریافت کردند.

یارانه‌های حمایتی دولت در سال ۱۴۰۰

دولت در سالی که گذشت دو یارانه مناسبتی هم پرداخت کرد، یکی یارانه ۲۲ بهمن ماه و دیگری یارانه عید نوروز.

مبلغ یارانه ۲۲ بهمن ماه ۱۰۰ هزار تومان بود و به گفته سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به چهار دهک اول پرداخت شد. حدود ۳۲ میلیون نفر این یارانه را در روز ۲۲ بهمن ماه دریافت کردند.

خبر مهم یارانه‌ای برای مردم

دومین یارانه نیز که قبل از شروع سال ۱۴۰۱ پرداخت شد یارانه نوروز بود. مبلغ این یارانه ۱۵۰ هزار تومان بود. مشمولان این یارانه از یارانه ۲۲ بهمن ماه متفاوت بودند. دولت اعلام کرد که یارانه نوروز به کسانی داده شد که سهام عدالت ندارند.

در واقع چون حدود ۴۳ میلیون نفر در اسفند ماه سود سهام عدالت دریافت کردند، دولت برای حمایت از جاماندگان یارانه نوروز واریز کرد.

هر دو یارانه ۲۲ بهمن و نوروز با اعتراضاتی همراه شد. بسیاری از کسانی که خود را مستحق دریافت یارانه می‌دانستند، انتقاد کردند که چرا دولت آنها را از لیست مشمولان حذف کرده است.

اولین کمک حمایتی دولت به یارانه مختص ماه رمضان مربوط می‌شود.

در طرح یارانه ماه رمضان، به خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می‌شد؛ اما مبلغ واریزی حدود ۲۰ هزار تومان کمتر بوده است که در مجموع ۶۰ میلیون نفر رقم قابل توجهی می‌شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.