درآمدهای نفتی صرف توسعه زیرساخت‌ها شود

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه درآمدهای نفتی باید صرف توسعه زیرساخت‌ها شود، گفت: با این تکلیف، نفت به تدریج از بودجه جاری کشور جدا خواهد شد و عملا بودجه بدون وابستگی به نفت محقق می‌شود .

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در توییتر نوشت:تأکید رهبر معظم انقلاب بر صرف درآمدهای نفتی ناشی از افزایش شدید قیمت نفت در زیرساخت ها نشان داد تصمیم مجلس برای اصلاح مبنایی ساختار بودجه و تفکیک متولیان بودجه های عمرانی و جاری تصمیم دقیقی بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اسلامی ادامه داد: مجلس مصمم است هزینه جاری توسط وزارت اقتصاد از درآمدهای گمرک و مالیات تأمین شود و درآمد انفال از جمله نفت توسط سازمان برنامه صرف زیرساخت ها شود. البته در گام های اول بهتر است از مولدسازی دارایی‌های دولت برای جبران کسری هزینه جاری استفاده شود.

وی افزود: با این تکلیف، نفت به تدریج از بودجه جاری کشور جدا خواهد شد و عملا بودجه بدون وابستگی به نفت محقق می‌شود و آسیب پذیری شاخص های اقتصادی نسبت به تغییرات قیمت جهانی نفت، به صفر میل خواهد کرد.رسیدن به این هدف غایی باید در برنامه هفتم توسعه و بودجه های سنواتی سال های آینده تکمیل شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.