رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

درآمد نجومی منچسترسیتی در سال ۲۰۲۲

مؤسسه دلویت، پردرآمدترین باشگاه فوتبال جهان در فصل گذشته که فصل ماقبل آن هم این عنوان را در اختیار داشت، معرفی کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، مؤسسه بین‌المللی دلویت، یکی از چهار مؤسسه برتر دنیا در حوزه حسابرسی وارائه اطلاعات اقتصادی، برای دومین سال متوالی باشگاه منچسترسیتی انگلیس را به عنوان پردرآمدترین باشگاه فوتبال دنیا معرفی کرد.

طبق آمار دلویت، قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۲-۲۰۲۱ که مصادف با پایان پاندمی کرونا و بازگشت هواداران به استادیوم‌ها بود، ۷۳۱ میلیون یورو درآمد داشته و از این حیث بالاتر از باشگاه‌هایی مانند رئال مادرید با ۷۱۴ میلیون یورو و لیورپول با ۷۰۲ میلیون یورو درآمد قرار گرفته است. این در حالیست که فصل گذشته رئال مادرید علاوه بر فتح لالیگا، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا نیز شد.

رقیب دیرینه و همشهری سیتی یعنی منچستریونایتد در این رده‌بندی جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است. شیاطین سرخ فصل گذشته ۶۸۹ میلیون یورو درآمد داشته‌اند. بعد از آنها پاری‌سن‌ژرمن قهرمان لوشامپیونه با درآمدی ۶۵۴ میلیون یورویی پنجمین باشگاه پردرآمد جهان در فصل گذشته بوده است.

رده‌بندی ۲۰ باشگاه‌ فوتبال پردرآمد جهان در فصل گذشته با حضور چلسی، تاتنهام، آرسنال، وستهام، لسترسیتی، لیدزیونایتد، اورتون و نیوکاسل ادامه پیدا می‌کند و به این ترتیب ۱۱ جایگاه از رده‌بندی ۲۰ باشگاه برتر پردرآمد فصل گذشته به تیم‌های لیگ برتر انگلیس اختصاص پیدا می‌کند؛ البته تفاوت قابل توجه درآمد این باشگاه‌ها نسبت به تیم‌های بعضاً بزرگتر از آنها در سایر لیگ‌های اروپایی به دلیل بیشتر بودن درآمدشان از فروش حق پخش تلویزیونی بازی‌های لیگ جزیره است.

رشد درآمدهای سیتی از قراردادهای بازرگانی

منچسترسیتی در فصل گذشته ۳۷۳ میلیون یورو از محل قرارداد با شرکای تجاری‌اش درآمد داشته که این این رقم نشان دهنده رشدی ۶۵ درصد نسبت به مدت مشابه در فصل ماقبل از آن است. در این رده‌بندی اما بیشترین پیشرفت به نام باشگاه لیورپول ثبت شده که از جایگاه هفتم در رده‌بندی فصل ۲۱-۲۰۲۰ به جایگاه سوم رسیده است و این بالاترین جایگاهی است که قرمزهای مرسی‌ساید در تاریخ خود در این رده‌بندی داشته‌اند.

طبق اعلام دلویت رده‌بندی ۲۰ باشگاه پردرآمد فوتبال جهان در فصل ۲۲-۲۰۲۱ به شرح زیر است:

۱- منچسترسیتی ۷۳۱ میلیون یورو
۲- رئال مادرید ۷۱۳ میلیون یورو
۳- لیورپول ۷۰۱ میلیون یورو
۴- منچستریونایتد ۶۸۸.۶ میلیون یورو
۵- پاری‌سن‌ژرمن ۶۵۴.۲ میلیون یورو
۶- بایرن مونیخ ۶۵۳.۶ میلیون یورو
۷- بارسلونا ۶۳۸.۲ میلیون یورو
۸- چلسی ۵۶۸.۳ میلیون یورو
۹- تاتنهام ۵۲۳ میلیون یورو
۱۰- آرسنال ۴۳۳.۵ میلیون یورو
۱۱- یوونتوس ۴۰۰.۶ میلیون یورو
۱۲- اتلتیکومادرید ۳۹۳.۹ میلیون یورو
۱۳- بوروسیا دورتموند ۳۵۶.۹ میلیون یورو
۱۴- اینتر ۳۰۸.۴ میلیون یورو
۱۵- وستهام ۳۰۱.۲ میلیون یورو
۱۶- میلان ۲۶۴.۹ میلیون یورو
۱۷- لسترسیتی ۲۵۲.۲ میلیون یورو
۱۸- لیدزیونایتد ۲۲۳.۴ میلیون یورو
۱۹- اورتون ۲۱۳.۷ میلیون یورو
۲۰- نیوکاسل ۲۱۲.۳ میلیون یورو

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.