در جشنواره امتنان امسال بیش از ۴۰ هزار نفر از جامعه کار و تولید حضور دارند

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس جشنواره امتنان با اعلام خبر برگزاری سی‌و‌چهارمین دوره جشنواره امتنان، گفت: در این دوره بیش از ۴۰ هزار نفر از جامعه کار و تولید حضور دارند.

به گزارش اینتیتر به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «هادی بهداد» روز دوشنبه در نشست خبری هفته کارگر بیان کرد: در جشنواره امتنان، کارگران طرح‌های نوآورانه خود را در حوزه‌های مرتبط با کار و تولید ارائه دادند و این طرح‌ها با همکاری تیم‌های داوری در سطح کشور داوری شد و در هر استان تعدادی از افراد به عنوان کارگران برتر انتخاب شدند.

وی با اشاره به این‌که از میان طرح‌های ارائه‌شده در جشنواره مذکور تعدادی در بخش ملّی مشارکت و حضور داشتند، افزود: بخشی از این طرح‌ها شرایط بسیار ویژه‌ای دارند و معمولاً از نظر کیفیت ارائه، شرایط نزدیکی را تجربه می‌کنند.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس جشنواره امتنان با تأکید بر این‌که کارگران، گروه‌های کار نمونه و واحدهای نمونه، خروجی اجرا و داوری جشنواره امتنان محسوب می‌شوند، اضافه کرد: بسیاری از واحدهای مشارکت‌کننده در جشنواره امتنان نیز شایسته تقدیر وزارت کار شناخته شدند.

وی در ادامه با اشاره به افزایش جوایز برگزیدگان این جشنواره توضیح داد: پیش‌بینی تسهیلاتی در راستای توسعه کسب‌و‌کار این افراد، سرمایه‌گذاری وزارت کار در ارتباط با توسعه کار و تولید و حمایت‌هایی از کارگران برگزیده پس از تصویب، از تغییرات این دوره از جشنواره امتنان است.

بهداد گفت: برنامه مشترک ارائه مراقبت‌های درمانی و بهداشتی جامعه کار و تولید در قالب خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های بهگر با مشارکت وزارت کار، سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت بازنگری و توسعه داده شده است.

رئیس جشنواره امتنان افزود: سلامت روان و سلامت اجتماعی در این حوزه مورد توجه ویژه قرار گرفته است و بسیاری از سیاست‌های توسعه‌ای بر اساس این بازنگری مورد توجه بوده است.

وی در ادامه با اشاره به این‌که پرونده سلامت الکترونیک کارگران در سامانه‌ای با نام «بهبان» در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد، ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۸۴۲ خانه بهداشت افزایش یافته است.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت کار با بیان این‌که در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۰۰ ایستگاه و در سال گذشته ۱۷۲۳ ایستگاه‌ بهگر تأسیس شد، افزود: در سال گذشته تعداد چهار هزار و ۲۵ دوره آموزشی برای جامعه کارگری برگزار شد، در حالی که این تعداد در سال قبل از آن ۸۰۰ مورد بوده است.

وی با تأکید بر این‌که در وزارت کار با همکاری سازمان بهزیستی به حوزه درمان کارگران گرفتار در حوزه آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد وارد شده‌ایم، بیان کرد: توسعه برنامه‌های وزارت کار در سال‌جاری در حوزه اصناف نیز مورد توجه قرار دارد.

بهداد گفت: در سال‌جاری از مجموع ۴۰ هزار نفر حاضر در جشنواره امتنان، تعداد ۶ هزار و ۱۰۰ نفر را زنان کارگر تشکیل دادند.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت کار در خاتمه توضیح داد: یکی از شاخص‌های انتخاب واحدهای نمونه، توجه به سیاست‌های اجرایی خانوده و جمعیت است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.