رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

در حوزه تولید تجهیزات پزشکی ۳۰۰ شرکت دانش بنیان داریم

مجید روحی رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان و واردکنندگان تجهیزات پزشکی کشور امروز ۶ اردیبهشت ماه در نمایشگاه ایران هلث گفت: در حوزه تولید تجهیزات پزشکی ۳۰۰ شرکت دانش بنیان داریم.

به گزارش اینتیتر، مجید روحی رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان و واردکنندگان تجهیزات پزشکی کشور امروز ۶ اردیبهشت ماه در نمایشگاه ایران هلث اظهار کرد: بازار تجهیزات پزشکی کشور باید از ۷ میلیارد به ۱۵ میلیارد دلار برسد و در حوزه تولید ما ۳۰۰ شرکت دانش بنیان داریم.

وی با بیان اینکه اشکال موجود در اداره کل تجهیزات وزارت بهداشت، این هست که به محلی برای عده‌ای خاص تبدیل شده و همه آن‌ها در حال حاضر در سالن ۳۸b نمایشگاه حضور دارند گفت: اداره کل تجهیزات، صندوق شکوفایی، وزارت صمت در این سالن حضور دارند و انجمن تولید کنندگان ۲۳ دوره در این نمایشگاه حضور داشته، اما نباید مسئولان ما فقط به سالن ۳۸ b مراجعه کنند.

روحی با بیان اینکه تولید ما تمام نمایشگاه است و ما انتظار داریم حق شرکت‌های خارجی هم رعایت شود و انحصار طلبی نشود. ضریب تورم در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی افزایش داشته به ۴۰ درصد رسیده، اما شرایط ما به خاطر تحریم و قوانین داخلی بدتر است.

رئیس انجمن تولید کنندگان تجهیزات پزشکی کشور گفت: در تامین قطعات ما باید کریدور سبزی ایجاد شود که تولید کنندگان بتوانند کالاهای خود را از انبار گمرک به انبار خود منتقل کنند و در حال حاضر کالای بسیاری از تولیدکنندگان داخل گمرک باقی مانده است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت متولی سلامت مردم است و در دوران کرونا همکاران ما اقدامات خوبی انجام دادند و به صورت جهادی در این سال‌ها کار کرده‌اند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.