دلایل خالی کردن زانو چیست؟

با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد. سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.

به گزارش اینتیتر به نقل از سیناپرس، اخیرا یکی از زانوهایم موقع پیاده روی خالی می شود. علت اصلی خالی شدن ناگهانی زانوم چیست؟ آیا این مساله نگران کننده است و نیاز به جراحی دارد؟

خالی کردن زانو یکی از عارضه هایی است که موجب می شود پا به صورت ناگهانی خم شود. دلایل مختلفی موجب این عارضه می شود که از میان آنها می توان به آسیب دیدگی رباط زانو، ناپدید شدن کشکک زانو و ابتلا به آرتریت اشاره کرد. در کنار این دلایل می توان به پارگی مینیسک، سائیدگی غضروف و ضعف عضلات مربوط به زانو نیز اشاره کرد. گاهی آسیب دیدگی زانو مانند خم کردن یا چرخش ناگهانی زانو، تغییر جهت زانو و وارد آمدن ضربه به زانو می تواند تاثیر زیادی در تجربه این عارضه، خالی کردن زانون داشته باشد.

بعد از تشخیص بیماری توسط متخصص انتخاب روش درمانی، به شدت بیماری و میزان حاد بودن یا مزمن بودن علت به وجود آورنده بیماری بستگی دارد. در اغلب موارد اگر درجه آسیب دیدگی بالا نباشد، خالی کردن زانو با کمک روش های طب فیزیکی درمان می شود اما گاهی شدت بیماری آنقدر زیاد و مزمن است که تنها راه درمان جراحی است.

استراحت دادن به زانو، سرما درمانی، استفاده از زانو بند، تجویز مسکن، ورزش درمانی، آموزش حرکت های اصلاحی و ماساژ درمانی از جمله اقدامات درمانی است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.