راه جدید دزدیدن اطلاعات موبایل با سنسور نور گوشی

به گفته محققان در صورتی که حسگرهای‌ نور گوشی همراه روی تنظیمات خودکار باشد، برای تشخیص سطوح نور اطراف و تنظیم روشنایی متناسب با آن استفاده می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرآنلاین، به گفته محققان در صورتی که حسگرهای‌ نور گوشی همراه روی تنظیمات خودکار باشد، برای تشخیص سطوح نور اطراف و تنظیم روشنایی متناسب با آن استفاده می‌شود.

تمام ویژگی‌های گوشی همراه مانند دوربین یا میکروفون اکثرا به مجوز کاربر احتیاج دارند اما سنسورهای نور به چنین مجوزی احتیاج ندارند و این همان چیزی است که محققان را نگران می‌کند، چرا که هکرها می‌توانند از آن سواستفاده کنند.

 تیم MIT الگوریتمی طراحی کرده است که می‌تواند تصاویر تعاملاتی که یک فرد از طریق لمس کردن با تلفن خود دارد مانند اسکرول کردن یا کشیدن انگشت بر روی صفحه تلفن همراه را بازسازی کند.

این تیم در آزمایشات خود از یک تبلت اندرویدی استفاده کردند و آن را در شرایط مختلفی قرار دادند و این تست را با کاغذ، مانکن و دست انسان انجام دادند و حتی آن‌ها را حرکت دادند اما در هر شرایطی توانستند فعالیت‌های گوشی همراه را شناسایی کنند. بنابراین در هر شرایطی، نتایج نشان داد که می‌توان از داده‌های حسگر نور برای دریافت تعاملات با صفحه و ایجاد تصاویری از آنها استفاده کرد.

پیش از این تصور نمی‌شد که چنین تهدیدی وجود داشته باشد، اما نباید نگران آن بود. محققان می‌گویند که بازیابی هر یک تصاویر از گوشی همراه ۳.۳ دقیقه طول می‌کشد، بنابراین این میزان به اندازه‌ای آهسته است که هرکسی که سعی می‌کند فریم‌ها را بازسازی کند، نمی‌تواند از تعاملات تلفنی شما در زمان واقعی مطلع شود. حتی اگر آن‌ها را بازسازی کند، تصاویر مبهمی را خواهد داشت.

البته محققان راه‌هایی را برای جلوگیری از خطر احتمالی پیشنهاد می‌کنند. آن‌ها بر این باورند که حسگرهای گوشی همراه نباید بر روی حالت خودکار باشند و درست مانند دوربین یا میکروفون باید متناسب با مجوز کاربر عمل کنند و دسترسی به حسگرهای نور محیطی باید محدود شود. آن‌ها همچنین پیشنهاد می‌کنند که باید با راه‌های مختلفی روی حسگرها سرپوش گذاشت تا از گرفته شدن تصاویری با وضوح بالا جلوگیری شود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.