رمان مشهور به سینما می‌آید + جزئیات

کمپانی برداران وارنر حق ساخت فیلم بر اساس کتاب کوئلیو را در سال ۲۰۰۳ کسب کرده بود. این رمان درباره مسافری است که در دوران تفتیش عقاید به دور جهان سفر می‌کند تا هدف انسان را در جهان پیدا کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، کمپانی «Legendary Entertainment» حق ساخت فیلم سینمایی بر اساس رمان «کیمیاگر» را در اختیار گرفته و «جک تورن» نیز برای برای نگارش فیلمنامه اقتباسی از این رمان محبوب سال ۱۹۸۸ استخدام شده است.

«لارنس فیشبرن» پس از گرفتن حقوق ساخت این فیلم اقتباسی از برادران وارنر، به مدت ۱۶ سال می‌خواست فیلمی بر اساس کتاب پرفروش کوئلیو بسازد. کمپانی برداران وارنر حق ساخت فیلم بر اساس کتاب کوئلیو را در سال ۲۰۰۳ کسب کرده بود. این رمان درباره مسافری است که در دوران تفتیش عقاید به دور جهان سفر می‌کند تا هدف انسان را در جهان پیدا کند.

در سال ۲۰۰۸، شرکت «واینستاین» به عنوان تهیه‌کننده با همکاری «فیشبورن» وارد پروژه شد و در سال ۲۰۱۵، به نظر می‌رسید که «ادریس البا» برای بازی در نقش اصلی این فیلم اقتباسی انتخاب شده و خود «لارنس فسشبورن» قرار بود این فیلم را کارگردانی کند اما چند ماه بعد این پروژه به مشکل خورد و متوقف شد.

در سال ۲۰۱۶ کمپانی «PalmStar Media» حقوق این فیلم و فیلمنامه‌های توسعه‌یافته را به مبلغ پنج میلیون دلار به دست آورد و «ویل اسمیت» و «جادا پینکت اسمیت» برای پیوستن به این پروژه قرارداد امضا کردند اما در نهایت این پروژه نیز راه به جایی نبرد تا سرانجام امسال این پروژه به کمپانی «Legendary Entertainment» رسید.

رمان «کیمیاگر» نوشته «پائولو کوئلیو» از زمان انتشارش در سال ۱۹۸۸ بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروخته است و رکورد گینس را برای بیشترین آثار ترجمه‌شده توسط یک نویسنده زنده در اختیار دارد. داستان این رمان به زندگی یک چوپان اسپانیایی جوان به نام سانتیاگو می‌پردازد که رویایی دارد و در جست‌وجوی یافتن گنج پنهان جهان در اهرام بزرگ مصر است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.