روایت کوتاه از زندگی همسر هیتلر +تصاویر

اوا براون دختر جوانی بود که آدولف هیتلر ، صدراعظم آلمان نازی سر راهش قرار گرفت. همین آشنایی زندگی دختر جوان را تغییر داد. شاید اگر وی با هیتلر آشنا نمی شد تقدیرش به شکل دیگری رقم می خورد.
تصویر روایت کوتاه از زندگی زنی که هیتلر در سر راهش قرار گرفت + عکس

 اوا براون ۱۰۵ سال پیش در روز ۶ فوریه سال ۱۹۱۲ در شهر مونیخ متولد شد. او فقط مدت ۲۴ ساعت همسر رسمی آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی بود.

 

همسر هیتلر

به گزارش اینتیتر به نقل از جام جم، اوا دختر فریدریش براون آموزگار مدرسه و فراتسیسکا کرونبورگر از خانواده های محترم ایالت باواریا بود.

اوا براون منشی و مدل عکاسخانه ای در مونیخ بود که آدولف هیتلر از دیر زمان مشتری آن بود و در آنجا باهم آشنا شده بودند . او بعدها کار چاپ عکس‌ها را در این عکسخانه به عهده گرفت و چون روی عکس های هیتلر بیش از اندازه دقت می‌کرد مورد توجه او قرار گرفت.

 

اوا براون

در سال ۱۹۳۲ هیتلر هنگامی که اوا براون فقط ۲۰ سال داشت از او خواست که به عنوان همسر غیر رسمی اش باهم زندگی کنند. این در حالی بود که هیتلر در آن زمان ۴۳ سال داشت.

اوا با وجود مخالفت پدرش پیشنهاد آدولف هیتلرکه رهبر حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان ( نازی ) بود و هنوز به مقام صدراعظمی آلمان نرسیده بود را پذیرفت و از آن پس تا آخرین لحظه عمر در کنار او زندگی کرد.

 

آدولف هیتلر

هیتلر پس از به قدرت رسیدن هرگز اوا براون رادر امور دولتی و سیاست دخالت نمی داد و به ندرت در مراسم او را به همراه خود می‌برد و عملا اوا در سایه هیتلر زندگی می کرد.

 

علاقه هیتلر به اوا براون وقتی بیشتر شد که هیتلر از یک توطئه سوء‌قصد جان سالم به در برد. پس از نجات هیتلر از این حادثه ، اوا در نامه ای که به او نوشت بر وفاداری همیشگی اش نسبت به او تاکید کرد.

 

در هنگامی که سقوط برلین نزدیک شده بود، هیتلر مایل نبود اوا براون را به همراه خود به پناهگاه زیر زمینی ببرد، اما اوا اصرار کرد که می خواهد در کنار او بمیرد.

اوا ۱۳ سال همسر غیر رسمی هیتلر بود .هیتلر در روز ۲۹ آوریل سال ۱۹۴۵ در مراسمی ساده که در پناهگاه زیر زمینی و با حضور تعداد اندکی از جمله جوزف گوبلز ، وزیر تبلیغات آلمان نازی و همسرش برگزارشد‌ ، به طور رسمی با اوا براون ازدواج کرد.

 

این ازدواج رسمی فقط ۲۴ ساعت دوام داشت. در روز ۳۰ آوریل سال ۱۹۴۵ که پناهگاه هیتلر در شهر برلین از نزدیک زیر آتش ارتش سرخ بود، هیتلر پیش از آن که با شلیک گلوله خودکشی کند ابتدا به اوا دارویی زهر آلود داد و دستور داد تا نگهبانان اجساد آنها را با بنزین آتش بزنند تا به دست سربازان شوروی نیفتد. با وجود این ، سربازان شوروی بقایای اجساد نیمه سوخته آنها را به دست آوردند. اوا هنگام مرگ فقط ۳۳ سال داشت.

 

جسد هیتلر

البته امروزه براساس اسنادی معتبر مشخص شده است که نگهبانان پناهگاه زیر زمینی دستور هیتلر را برای آتش زدن اجساد آنها اجرا نکرده و با توجه به نزدیک شدن سربازان ارتش سرخ از محل گریختند و اجساد سالم آنها به مسکو منتقل شد.

 

زن هیتلر

نام اوا براون زنی که تنها ۲۴ ساعت همسر قانونی آدولف هیتلر بود در کنار نام او در تاریخ ثبت شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.