رسانه خبری این تیتر

چه رکوردهایی در لیگ نوزدهم شکسته شد؟

لیگ نوزدهم در شکست اکثر رکوردهای لیگ‌های شانزده تیمی فوتبال ایران موفق نبود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید.

پرسپولیس با ۶۷ امتیاز قهرمان لیگ برتر شد به این ترتیب رکورد ۶۶ امتیاز در یک فصل که پرسپولیس در لیگ پانزدهم بدست آورد، شکسته شد.

با توجه به شانزده تیمی شدن لیگ برتر، با مقایسه‌ای میان ۱۰ دوره‌ رقابت‌های لیگ برتر ایران، به بررسی رکوردهای این ۱۰ سال پرداختیم.

بیشترین پیروزی

بیشترین پیروزی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر در اختیار پرسپولیس با ۲۱ پیروزی بود. این رکورد در اختیار پرسپولیس در لیگ شانزدهم است. آن‌ها در آن فصل با ۲۲ پیروزی قهرمان شدند و به این ترتیب این رکورد شکسته نشد.

کمترین پیروزی

کمترین پیروزی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر با ۴ پیروزی در اختیار پارس جنوبی جم و شاهین بود. این رکورد را مس کرمان در فصل سیزدهم با یک پیروزی همچنان در اختیار دارد.

بیشتری تساوی

این رکورد در این فصل در اختیار نفت مسجد سلیمان با ۱۷ تساوی بود. بالاترین تعداد تساوی در لیگ‌های ۱۶ تیمی در اختیار مس کرمان در لیگ سیزدهم با ۱۹ تساوی است.

کمترین تساوی

پرسپولیس با ۴ تساوی کمترین تعداد تساوی را در اختیار داشت. پدیده و پیکان در لیگ هجدهم، ملوان بندر انزلی در لیگ سیزدهم و لیگ پنجم، به همراه استقلال اهواز در لیگ ششم، سیاه‌جامگان در لیگ پانزدهم و پرسپولیس در لیگ شانزدهم با شش تساوی و سپیدرود هم با همین تعداد تساوی در لیگ هفدهم این رکورد را در اختیار داشتند که این رکورد شکسته شد.

بیشترین شکست

در این فصل ماشین سازی با ۱۵ شکست، بیشترین باخت را در لیگ آورد، این در حالی است که استقلال اهواز در لیگ پانزدهم با ۲۱ باخت این رکورد را در دست داشت که به این ترتیب رکورد فوق شکسته نشد.

کمترین باخت

عنوان شکست‌ناپذیرترین تیم لیگ برتر در این فصل در اختیار پرسپولیس، استقلال و سپاهان با ۵ شکست است. این رکورد در اختیار پرسپولیس با یک شکست در لیگ هجدهم است.

بیشترین گل زده

برترین خط حمله لیگ برتر را در این فصل با ۵۵ گل در اختیار استقلال بود. بالاترین رکورد در این زمینه در اختیار تراکتورسازی در فصل چهاردهم است که این تیم با ۵۸ گل زده عنوان خطرناک‌ترین خط حمله را یدک می‌کشید.

کمترین گل زده

ضعیف‌ترین خط حمله لیگ برتر در این فصل در پارس جنوبی جم با ۲۰ گل بود. این رکورد پیش از این در اختیار پیکان در لیگ چهاردهم، استقلال اهواز در لیگ پانزدهم و نفت مسجد سلیمان در لیگ هجدهم با ۱۶ گل بود. به این ترتیب این رکورد هم شکسته نشد.

بهترین خط دفاعی

برترین خط دفاعی لیگ برتر در این فصل در اختیار پرسپولیس با ۱۷ گل خورده است. این رکورد در اختیار استقلال خوزستان و پرسپولیس با ۱۴ گل خورده در لیگ پانزدهم و شانزدهم بود که شکسته شد.

ضعیف‌ترین خط دفاعی

ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ برتر در این فصل در اختیار پیکان با ۴۴ گل خورده بود. این رکورد کماکان در اختیار استقلال اهواز است که در لیگ پانزدهم ۵۸ گل خورده بود.

بهترین وضعیت تفاضل گل

پرسپولیس با تفاضل مثبت ۲۹ این رکورد را در لیگ به نام خود ثبت کرد. پرسپولیسی‌ها این رکورد را با تفاضل مثبت ۳۳ در لیگ هفدهم در اختیار دارند.

بدترین تفاضل گل

شاهین بوشهر با تفاضل منفی ۳۱ رکورددار این لیگ بود اما آن‌ها با رکورد استقلال اهواز در لیگ پانزدهم که منفی ۴۲ بود فاصله زیادی داشتند.

آقای گل

شیخ دیاباته از استقلال با ۱۵ گل، آقای گل این رقابت‌ها شد.

بیشترین تغییرات سرمربی

تیم‌های شاهین بوشهر، ماشین‌سازی و شهرخودرو با ۴ مربی در لیگ نوزدهم رکورددار بودند. با این‌حال رکورد استقلال خوزستان با پنج مربی در لیگ هجدهم کماکان دست نخورده باقی مانده است.

رکورد گل‌های زده

در این دوره رقابت‌های لیگ برتر در مجموع ۵۰۳ بار توپ از خط دروازه‌ها گذشت که این رقم در لیگ‌های ۱۶ تیمی با رکورد ۵۶۰ گل در لیگ ششم فاصله داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.