رسانه خبری این تیتر

رگبار ‌پراکنده و وزش باد شدید در برخی استان‌های کشور

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش ‌پراکنده و وقوع رعد و برق در سواحل دریای خزر طی ‌پنج روز آینده، از رگبار ‌پراکنده و وزش باد شدید در برخی استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان ضمن اشاره به اینکه براساس تحلیل آخرین نقشه‌های ‌پیش‌یابی طی ‌پنج روز آینده برای سواحل دریای خزر ابرناکی و بارش ‌پراکنده، گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد شدید ‌پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: از فردا تا ‌پنجشنبه (۲۲ تا ۲۴ تیر) در ارتفاعات البرز شرقی و خراسان شمالی نیز احتمال وقوع رگبار ‌پراکنده وجود دارد.

وی ادامه داد: چهارشنبه و ‌پنجشنبه (۲۳ و ۲۴ تیر) علاوه‌بر مناطق یاد شده در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل نیز رگبار ‌پراکنده رخ می‌دهد همچنین تا اواخر هفته در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرق فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

به گفته مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی دو روز آینده وزش باد در جنوب سمنان، جنوب، جنوب تهران، قم، مرکزی، جنوب غرب و جنوب کشور افزایش می‌یابد و در بعضی ساعات با وقوع گرد و خاک نیز همراه خواهد بود همچنین طی ‌پنج روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور به‌ویژه در شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی ‌پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه اظهارکرد: طی دو روز آینده شمال خلیج فارس، شرق دریای عمان و همچنین دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۲ تیرماه) صاف، در بعدازظهر تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۸ سانتیگراد و طی روز ‌چهارشنبه (۲۳ تیرماه) نیز صاف، در بعد ازظهر تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ تیر) اهواز با بالاترین دمای ۵۰ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای بیشینه دمای ۲۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.