زردچوبه درمانی برای فشار خون

زردچوبه ماده فعالی به نام کورکومین دارد که از ویژگی آنتی اکسیدانی، ضد انعقاد خون بودن و ضد التهاب قوی سود می برد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خراسان، جالب است بدانید برخی مکمل ها و گیاهان دارویی مانند زردچوبه ممکن است به مدیریت فشار خون کمک کنند.

کورکومین موجب اتساع شریان ها می شود. بنابر پژوهش های صورت گرفته، کورکومین از انتقال کلسیم جلوگیری و به انقباض سلول های عضلانی کمک می کند، از این رو، موجب اتساع شریان ها می شود. در نتیجه، زردچوبه درمانی مفید برای فشار خون بالاست.

اقدام های احتیاطی هنگام استفاده از زردچوبه

مصرف زردچوبه در رژیم غذایی بی خطر محسوب می شود. با این حال، هنگام استفاده از مکمل های زردچوبه باید اقدام های احتیاطی مد نظر قرار گیرند. اگر به یک اختلال خون ریزی مبتلا هستید پیش از مصرف زردچوبه با یک پزشک مشورت کنید.اگر باردار هستید یا به نوزاد خود شیر می دهید از مصرف مکمل های زردچوبه پرهیز کنید. مصرف مکمل های زردچوبه باید دو هفته پیش از انجام عمل جراحی قطع شود.اگر به انسداد کیسه صفرا مبتلا هستید از مصرف مکمل های زردچوبه پرهیز کنید.زردچوبه ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد که از آن جمله می توان به داروهای دیابت، داروهای کاهش اسید معده و داروهای رقیق کننده خون اشاره کرد. در زمان مصرف این قبیل داروها از مصرف مکمل های زردچوبه اجتناب کنید.اگر با سنگ کلیه یا بیماری نقرس مواجه هستید از مصرف زردچوبه پرهیز کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.