زیرسوال بردن عملکرد مدیران کشور جفا در حق نظام مدیریتی است

جلسه بررسی بسته ارتقای توان‌تولید‌ ملی امروز به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی بسته ارتقای توان تولید ملی با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ تحت عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، بر ضرورت تلاش در جهت اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور تاکید کرد. 

به گزارش اینتیتر به نقل از ایلنا، معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت نقش موثر اصناف در اشتغال‌زایی، بر لزوم حمایت نظام بانکی از اصناف خدماتی و تولیدی تاکید کرد و اظهار داشت: اصناف می‌توانند با دریافت تسهیلاتی اندک در جهت توسعه فعالیت‌های خود و اشتغال‌زایی گام بردارند و از این‌رو حمایت از اصناف در سال اشتغال و تولید یک ضرورت است. 

او همچنین با اشاره به گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص عملکرد بسته ارتقای توان تولید ملی در سال ۹۵ خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال ۹۵ تحرک خوبی در بخش اقتصاد کشور به وجود آمد و علیرغم آنکه تصور می‌شد بخش زیادی از رشد اقتصادی مربوط به بخش نفت است اما گزارش‌های مرکز آمار ایران نشان داد که رشد اقتصادی کشور در سایر بخش‌ها و به خصوص در بخش صنعت و کشاورزی نیز رشدی قابل توجه بوده است. 

جهانگیری با تاکید بر اینکه بخشی از این دستاوردها مرهون تصمیمات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و همراهی نظام بانکی بوده است، از همه کسانی که برای رشد اقتصادی در سال گذشته تلاش کرده‌اند، قدردانی کرد و گفت: مدیران عامل بانک‌ها در سال جدید نیز با روحیه مضاعف و با شجاعت کارها و برنامه‌ها را دنبال کنند تا در سال جاری نیز شاهد دستاوردهای هرچه بهتر در بخش تولید و اشتغال کشور باشیم. 

معاون اول رییس جمهور افزود: دستاوردهای سال گذشته نشان داد که اگر اولویتی در کشور از سوی مقام معظم رهبری تعیین شود، مدیران کشور با جدیت پای کار می‌آیند و همه تلاش خود را برای تحقق اهداف تعیین شده به کار می‌گیرند. اینکه گاهی عده‌ای سعی می‌کنند عملکرد مدیران کشور را زیرسوال ببرند، جفا در حق نظام مدیریتی کشور است. البته باید در مواردی که از سوی مدیران کم کاری صورت می‌گیرد، این کاستی‌ها اصلاح شود. 

جهانگیری با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ارائه تسهیلات در جهت رونق بخش تولید و اشتغال در سال ۹۶ تصریح کرد: باید نظارت دقیق صورت گیرد که تسهیلات پرداخت شده به واحدهای تولیدی و صنعتی به درستی و در راستای توسعه فعالیت‌ها و اشغال‌زایی هزینه شود و این منابع مالی در جای دیگر مصرف نشود. 

در این جلسه که وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس کل بانک مرکزی، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی، جمعی از مدیران عامل بانک‌ها و نمایندگان برخی دستگاه‌های اجرایی نیز حضور داشتند، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از عملکرد در خصوص بسته ارتقای توان تولید ملی در سال ۹۵ ارائه کرد و ایجاد امیدواری در صاحبان صنایع کوچک، هم‌افزایی و همدلی و مشارکت میان مدیران اجرایی و افزایش تولید و اشتغال در بخش قابل توجهی از بنگاه‌های اقتصادی را از جمله آثار اجرای طرح رونق تولید در سال ۹۵ برشمرد.

در ادامه این جلسه گزارشی نیز از برنامه‌های سال ۹۶ براساس مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقای توان تولید ملی و اشتغال‌زایی ارائه شد که براساس این گزارش قرار است در سال ۹۶ نظام بانکی در چارچوب سیاست‌های خود و در راستای اشتغال‌زایی، از اصناف تولیدی و خدماتی حمایت کرده و تسهیلات مورد نیاز آنها را تامین نماید.

ارائه تسهیلات برای طرح رونق تولید برای واحدهای صنعتی و معدنی کوچک و متوسط، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت و بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی و معدنی از دیگر برنامه‌های سال ۹۶ بود که در این گزارش بدان پرداخته شد و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.