سخت‌گیری مسئولان بلای جان صنعت گردشگری کشور

نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران سهم بسیار ناچیزی از صنعت گردشگری جهانی دارد که بخش عمده آن ناشی از سخت گیری مسئولان و دستگاه ها در این حوزه است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، عبدالرضا عزیزی روز شنبه در آیین بزرگداشت روز جهانگردی و تجلیل از برترین های گردشگری خراسان شمالی اظهار داشت: از ۱.۵ میلیارد نفر گردشگر سال گذشته جهان، ایران تنها پنج میلیون نفر نصیب داشته است.

وی با بیان اینکه ایران از نظر غنای آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری در شمار ۱۰ کشور برتر جهان است، افزود: هم اکنون آمریکا، اسپانیا و تایلند مهمترین مقاصد گردشگری در جهان هستند.

وی بر مطالعه و بررسی دلیل اقبال گردشگران به سایر کشورهای گردشگرپذیر تاکید کرد و گفت: باید واکاوی شود که چرا گردشگران به ایران سفر نمی کنند.

عزیزی بابیان اینکه خروج سالانه گردشگر از ایران نیز ۱۰ میلیون نفر است، اظهار داشت: از این تعداد حدود چهار میلیون نفر به عربستان و امارات و مابقی به دیگر کشورها سفر می کنند. نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گردشگر باید از امنیت و احترام برخوردار باشد اما متاسفانه در برخی از شهرها با آنان رفتار مناسبی ندارند و بعضا حتی آنان را کتک نیز زده اند.

عزیزی گفت: متاسفانه برخی تفکری داعشی وار دارند و برای توریست ها مزاحمت ایجاد می کنند و حال آنکه اگر حتی اقدام منفی کوچکی صورت گیرد در فضای مجازی بزرگ نمایی خواهد شد.

وی بر لزوم فراهم کردن زیرساخت های حوزه گردشگری تاکید کرد و گفت: به عنوان نمونه منطقه گلیل شیروان می تواند در چهار فصل سال پذیرای گردشگر باشد مشروط بر اینکه امکانات لازم فراهم شود.

نماینده بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس نیز در این آیین بر استفاده از ظرفیت گردشگری کشور و نیز خراسان شمالی تاکید کرد و گفت: ورود هر ۱۰ گردشگر برای یک نفر شغل ایجاد می کند.

علی قربانی اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی، رونق بخش گردشگری بر اقتصاد ما بسیار موثر خواهد بود و ضرورت دارد تمام دستگاه ها در این حوزه ورود کنند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی نیز گفت: صنعت گردشگری قابلیت آن را دارد که جایگزین صنعت نفت شود.

حبیب یزدان پناه بر استفاده از فضای مجازی برای معرفی حوزه گردشگری تاکید کرد و افزود: اکنون خراسان شمالی به عنوان معبر گردشگران مطرح است که باید آنرا به مقصد تبدیل کنیم.

وی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه و افق ۱۴۰۴ بر حوزه گردشگری بسیار تاکید شده است که باید این امر را عملیاتی کنیم.

آیین بزرگداشت روز جهانگردی و تجلیل از برترین های گردشگری استان خراسان شمالی با حضور جمعی از مسئولان و فعالان این حوزه در هتل داریوش بجنورد برگزار شد.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.