سخنگوی وزارت خارجه: امیدواریم آلبانی اشتباهش در میزبانی از منافقین را جبران کند

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پی حمله پلیس آلبانی به مقر منافقین گفت: امیدواریم دولت آلبانی اشتباه خود در میزبانی از این فرقه تروریستی را جبران کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، سخنگوی وزارت امور خارجه در پی حمله پلیس آلبانی به مقر منافقین گفت: امیدواریم دولت آلبانی اشتباه خود در میزبانی از این فرقه تروریستی را جبران کند.

پلیس آلبانی به مقر منافقین در این کشور حمله کرد.

پلیس آلبانی با حکم دادگاه این کشور به دلیل عدم رعایت توافق بین تیرانا و گروهک منافقین به مقر تروریست‌های گروهک حمله کرد.

در همین ارتباط ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) ۳۱ خرداد ماه در یک رشته توئیت درباره ارتکاب اقدامات مجرمانه و تروریستی توسط گروهک تروریستی منافقین در آلبانی نوشت: براساس خبرهای منتشره، صبح روز ۳۰ خرداد، پلیس آلبانی براساس حکم دادگاه عالی مبارزه با تروریسم آن کشور، اقدام به ورود به پادگان اشرف جهت بازرسی کرد. دلیل این اقدام، ارتکاب اقدامات مجرمانه و تروریستی توسط منافقین در آلبانی اعلام شد.

وی افزود: مقامات ذیربط کشور آلبانی از کشف و ضبط شماری از سیستم‌های الکترونیکی و پهپادهایی که منافقین اقدامات تروریستی خود را به واسطه آنها پیگیری و هدایت می‌کردند، خبر داده و گفتند آنها (منافقین) با اقدامات تروریستی و سایبری، توافق سال ۲۰۱۴ با آلبانی را نقض کرده‌اند.

کنعانی اضافه کرد: منافقین به دلیل ذات تروریستی خود، همواره خطری برای امنیت میزبان خود خواهند بود، به همین دلیل دولت عراق آنها را اخراج کرد و دولت‌های دیگر نیز از پذیرش آنها خودداری کردند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان افزود: امیدواریم دولت آلبانی اشتباه خود در میزبانی از این فرقه تروریستی را جبران کند.

مقر گروهک تروریستی منافقین در اردوگاهی به شدت محافظت‌شده در منطقه‌ای بین پایتخت آلبانی (تیرانا) و شهر ساحلی «دورس» قرار دارد. منابع خبری بعد از ظهر سه شنبه از حمله پلیس آلبانی به این اردوگاه خبر داده بودند. پلیس آلبانی اعلام کرده بود که بر اساس حکم دادگاه آلبانی و به دلیل نقض توافقات صورت گرفته به این مقر حمله کرده که با مقاومت اعضای این گروه مواجه شده است.

گفتنی است دولت آلبانی در اقدامی یک طرفه و با طرح ادعاهای واهی اقدام به قطع روابط دیپلماتیک با ایران کرده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.