سینمای ۲۰۲۴؛ سال برندهای دهان‌پرکن که گیشه را تضمین نمی‌کنند

سینمای ۲۰۲۴ قرار است چندین رونمایی از برندهای معتبر داشته باشد اما تجربه ثابت کرده که تجمیع برندهایی به‌مراتب بیشتر از این میزان نیز نتوانسته گیشه سینمای جهان را تضمین کند علی‌الخصوص آن‌که نگرانی‌های عمیقی درباره گیشه ۲۰۲۴ وجود دارد و بنگاه‌های تحلیلی نیز اتفاق مهیجی را برای گیشه امسال تخمین نزده‌اند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، سینمای ۲۰۲۳، نتوانست به لحاظ تراز مالی، سال موفقی را پشت‌سر بگذارد و به اقتصاد پیش از کرونای خود بازگردد. این نگرانی، البته به شکل بیشتری برای گیشه سینمای جهان در ۲۰۲۴ نیز وجود دارد به‌طوری‌که چند بنگاه تحلیلی نیز رصدهایی در این حوزه داشته‌اند و تخمین زده‌اند که سینمای ۲۰۲۴ حتی نمی‌تواند گیشه خود را در مرز ۳۳ میلیارد دلار سال ۲۰۲۳ نگه‌دارد به همین دلیل، از هم‌اکنون نگرانی‌هایی بابت گیشه سینمایی جهان به وجود آمده علی‌الخصوص آن‌که سال ۲۰۲۴، هیچ‌گاه به اندازه سینمای ۲۰۲۳، از فیلم‌های شاخص و کارگردانان صاحب‌نام برخوردار نیست و همین عامل، بر شدت نگرانی‌ها افزوده است.

اما اگرچه شاید گیشه جهانی نتواند غافلگیری‌هایی را برای کمپانی‌ها داشته باشد اما امسال برای سینمادوستان، به لحاظ نمایش برخی برندهای مهم، سال پرخاطره‌ای خواهد شد. این رویکرد که تقریبا در تمامی گونه‌ها صادق است، می‌تواند مخاطبان ژانرهای مختلفی را راضی نگه‌دارد.

در ادامه نگاهی خواهیم انداخت بر مهم‌ترین فیلم‌هایی که قرار است در سال ۲۰۲۴ به روی پرده بروند. از دنیای بلاک‌باسترها شروع می‌کنیم که قرار است اتفاق‌های خوبی را برای سینمای امسال رقم بزند. قطعا فصل دوم تلماسه، یکی از آثار مهم اکران امسال است که ظاهرا قرار است پایانی شکوهمند بر این داستان حماسی باشد. فیلمی که قرار است از یک تیموتی شالامی متفاوت رونمایی کند.

تا حدود ۶ ماه دیگر، سومین فصل ددپول به روی پرده می‌رود که شاید جذاب‌ترین نکته آن، تماشای نخستین هنرنمایی هیو جکمن در دنیای سینمایی مارول باشد. هر چند که قرار گرفتن جکمن در مقابل رایان رینولدز نیز می‌تواند وسوسه‌های بسیاری را در مخاطب ایجاد کند.

طرفداران جان‌ ویک برای امسال منتظر یک اسپین‌آف هستند. بالرین با کیانو ریوز در نقش جان‌ ویک، مهم‌ترین نکته این فیلم است که سینمادوستان برای تماشای آن باید بیش از ۵ ماه منتظر بمانند.

قطعا یکی از فیلم‌هایی که دامنه توجهات را به خود جلب می‌کند، قسمت دوم فیلم گلادیاتور است که حدود ۱۱ ماه دیگر، با یک ترکیب متفاوت به روی پرده خواهد رفت. فیلم ریدلی اسکات که در مهم‌ترین اتفاقش، پل مسکال را جایگزین راسل کرو کرده است اما نام فیلم و خاطرات خوبی که این اثر، ۲۳ سال پیش برای سینمادوستان جهان رقم زد، بزرگ‌ترین انگیزه برای استقبال از این فیلم است.

دوستداران مرد عنکبوتی نیز امسال بی‌نصیب نیستند چرا که با مادام وب، شاهد اسپایدر وومن خواهند بود که داکوتا جانسون نقش‌آفرینی ویژه‌ای در چهارمین فیلم دنیای سینمایی مرد عنکبوتی داشته است.

البته که در گونه‌های دیگر نیز قرار است اتفاق‌های مهمی رخ دهد مثلا در سینمای وحشت، فصل دوم بیتل‌جویس تا ۸ ماه دیگر به روی پرده می‌رود. جدیدترین ساخته تیم برتون که ۳۶ سال پس از نسخه کلاسیک آن تولید شده و قطعا، مخاطبان بسیاری را راهی سینماها در سراسر جهان خواهد کرد.

موردانتظارترین فیلم ۲۰۲۴، سری جدید جوکر است که با عنوان جنون مشترک به روی پرده خواهد رفت. دنباله‌ای بر حضور موفقیت‌آمیز خواکین فینیکس که این‌بار لیدی گاگا را هم در کنار خود خواهد داشت. گیشه جهانی مدت‌هاست حساب ویژه‌ای بر روی این فیلم تاد فیلیپس باز کرده است.

باب مارلی: یک عشق مهم‌ترین فیلم بیوگرافی امسال است که به دلایلی چون تصویرگری از زندگی این هنرمند محبوب و بهره‌مندی از هوش مصنوعی برای تولید کارهایی با صدای این خواننده می‌تواند نقاط عطف این فیلم باشد. برخی رسانه‌ها از نقش‌آفرینی خیره‌کننده کینگزلی بن ادیر در نقش بابا مارلی خبر داده‌اند.

دوستداران سینمای موزیکال نیز برای امسال، فیلمی چون دختران شرور را دارند که می‌تواند با توجه به سوژه خود، مخاطبان بسیاری جذب کند.

موتورسواران نیز می‌تواند یکی از فیلم‌های گمنام و مهم ۲۰۲۴ باشد که طرفداران آثار اکشن و حادثه‌ای را به سینماها بکشاند. آنچه اما بیش از داستان فیلم کنجکاوی‌برانگیز است ترکیب بازیگران اثر است که جودی کامر، آستین باتلر و تام هاردی را در نقش‌های اصلی خود می‌بیند.

البته که دست دوستداران انیمیشن نیز برای امسال خالی نیست چرا که قرار است درون و بیرون ۲، پاندای کونگ‌فوکار ۴، من نفرت‌انگیز ۴، گارفیلد، سونیک خارپشت ۳ و پادشاهی سیاره میمون‌ها به روی پرده برود.

از دیگر فیلم‌های مهمی که قرار است طی ۲۰۲۴ به روی پرده برود می‌توان به اره، ونوم ۳، گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید، شاه آرتور، مکانی آرام: همان ابتدا، بلاگردان، میکی ۱۷، مهیب ۳، فیوریوسا: حماسه مدمکس و انیمیشن ارباب حلقه‌ها: جنگ روهیریم اشاره کرد.

همان‌گونه که می‌بینیم برخلاف تخمین‌ها مبنی بر افول گیشه در سینمای ۲۰۲۴ که احتمال بسیار زیادی دارد، قرار است فیلم‌های دهان‌پرکنی طی ۱۲ ماه آتی به روی پرده بروند. تجربه نشان داده که ترکیب قدرتمندتر از این فیلم‌ها نیز نتوانسته‌اند گیشه سالانه را تضمین کنند و به همین دلیل، سینمادوستان، با نگرانی، گیشه ۲۰۲۴ را دنبال می‌کنند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.