رسانه خبری این تیتر

سیگنال مذاکرات وین در بازار ارز

معامله گران ارزی بازار هفته بعد را به مذاکرات گره زده اند و اگر اخبار مذاکرات در جهت اواخر شب ۵ شنبه باشد می تواند گفت بازار ارز در مسیر نزول تنفس نخواهد کرد. سکه نیز در این فضا می تواند با اعتماد به نفس بیشتری تعیین جهت کند .

به گزارش اینتیتر به نقل از اقتصادنیوز، به نظر می رسد قدرت واکنش بازار ارز در برابر اخبار مثبت و منفی در پایین ترین حد خود قرار دارد. شاهد آن دامنه محدود تغییر قیمت دلار در بازار ارز است.

معامله گران بازار محتاط شدند

بنا به گزارش اکوایران، معامله گران بازار ارز و سکه با احتیاط قدم بر می دارند نه حاضرند ریسک خرید را به جان بخرند نه دل از مال می کنند و در صف فروش قرار می گیرند.

حتی خریداران خرد نیز برای سفرهای نوروز میلی به خرید ندارند ظاهر بازار آرام است اما از هر که سئوال می شود در باطن چه خبر است؟ می گوید باید منتظر خبر قطعی از مذاکرات بود.

کاهش نوسان در بازار ارز و سکه

به نظر می رسد قدرت واکنش بازار ارز در برابر اخبار مثبت و منفی در پایین ترین حد خود قرار دارد شاهد آن دامنه محدود تغییر قیمت دلار در بازار ارز است دلار در نیمه دوم کانال ۲۵ هزار تومان یک گردش محدود دارد و تمایلی زیادی به تغییر ندارد.

این کم رمقی در آستانه نوروز نشان می دهد حتی تقاضای پایان سال و تسویه ها نیز نتوانسته بازار را به تحرک وا دارد. برخی معامله گران می گویند خروج خالی فروشی ها و افت سطح معاملات فردایی در این کم رمقی بی تاثیر نیست. با عین حال اکثرا تاکید دارند نقش مسلط در این کم رمقی را وضعیت تعلیقی وین رقم زده است.

افزایشی های بازار فعال می شوند؟

دیشب خبرنگارها از تنفس در مذاکرات وین و برگشت هیات ها به پایتخت ها برای مشورت صحبت می کردند اگر این گمانه ها تبدیل به واقعیت شود دست جریان صعودی در بازار را بالا می برد با عین حال بعید است جابجایی وسیع قیمتی در بازار رخ دهد مگر معامله گران به آینده احیای برجام به شدت بدبین شوند.

قیمت دلار در بازار رسمی

روز گذشته در بازار متشکل ارزی، دلار در صرافی ها در قیمت ۲۴ هزار ۶۱۹ تومان معامله شد که در مقایسه با ابتدای معاملات کاهش ۷۵ تومانی را ثبت کرد. ولی قیمت دلار در این بازار نسبت به ابتدای هفته رشد ۲۸۶ تومانی داشته که احتمالا ناشی از تصمیم بازارساز برای تک نرخی کردن قیمت ارز است.

دلار هرات کار خود را با قیمت ۲۴ هزار و ۸۸۰ تومان آغاز کرد ولی در ادامه نتوانست بالاتر از ۲۴ هزار و ۹۰۰ تثبیت شود و در آخر با ۴۰ تومان کاهش نسبت به ابتدای روز در قیمت ۲۴ هزار و ۸۴۰ معامله شد.

در پایان پنجشنبه نوزدهم اسفند درهم به قیمت ۷ هزار تومان معامله شد که نسبت به قیمت دلاری آن حدود ۱۰۰ تومان کمتر از نرخ بازار آزاد است. به نظر می رسد حتی افزایش تقاضای آخر سال برای تسویه نیز نتوانسته بر قیمت درهم اثرگذار باشد و معامله گران این بازار ترجیح میدهند با احتیاط بیشتر، در قیمتی کمتر از قیمت دلار آزاد معاملات خود را انجام دهند.

علی رغم افزایش قیمت اونس و ثبات دلار، قیمت سکه امامی و طلای ۱۸ عیار نسبت به روز چهارشنبه کاهش داشته است سکه با قیمت ۱۲ میلیون و ۲۱۱ هزار تومان فروش می شود و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۷۸ هزار تومان معامله می‌شود.

بازار ارز هفته آینده به مذاکرات گره خورد

در مجموع معامله گران ارزی بازار هفته بعد را به مذاکرات گره زده اند و اگر اخبار مذاکرات در جهت اواخر شب ۵ شنبه باشد می تواند گفت بازار ارز در مسیر نزول تنفس نخواهد کرد. سکه نیز در این فضا می تواند با اعتماد به نفس بیشتری تعیین جهت کند خصوصا که قیمت طلا در محدوده ۲ هزار دلار چرخ می زند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.