رسانه خبری این تیتر

شاید استاندارد ۶G در چین با اروپا و آمریکا متفاوت باشد

چین به پیشرفت خود در زمینه ارتباطات ادامه می‌دهد و به تازگی اولین ماهواره ۶G آزمایشی خود را روانه فضا کرده. با پیشروی این کشور در زمینه ۶G، این احتمال وجود دارد که آمریکا و اروپا به سراغ استاندارد متفاوتی بروند که همین موضوع می‌تواند برای کاربران دردسر ایجاد کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، این ماهواره چینی که نام «Star Era-12» را یدک می‌کشد، به باندهای فرکانسی مجهز شده که از گم شدن سیگنال‌ها در هوا جلوگیری می‌کند. در حال حاضر نمی‌دانیم این باندها تا چه اندازه سریع هستند، اما طبق گزارش جدید در محدوده ۱۰۰ تا ۵۰۰ گیگاهرتز تا ۱۰۰ برابر سریعتر از ۵G خواهد بود. برای درک این موضوع می‌توانید سرعت گوشی‌های ۴G و ۵G را مقایسه کنید که اختلاف میان آن‌ها نیز ۱۰۰ برابر است.

شبکه ۶G بخش‌های زیادی از ارتباطات گرفته تا پزشکی از راه دور و امنیت ملی را پوشش می‌دهد. ارائه نسل ششم شبکه تلفن همراه باعث ایجاد محصولات جدید و همچنین رشد چندین میلیارد دلاری اقتصاد جهانی می‌شود.

انتظار می‌رود آیفون ۶G بتواند یک فیلم باکیفیت را در مدت ۸ ثانیه دانلود کند و مدت زمان دانلود ۱۵۰۰ عکس باکیفیت نیز کمتر از یک دقیقه باشد. علاوه بر این، یک جراح می‌تواند در نیویورک از یک فناوری رباتیک برای عمل یک بیمار در کالیفرنیا استفاده کند و یک ربات می‌تواند سرباز زخمی در میدان جنگ را نجات دهد.

با وجود پیشرفت زیاد چین، هنوز برای شروع دیر نیست و ایالات متحده آمریکا می‌تواند وارد نبرد شود، با این حال این کشور باید به اهمیت بالای تحقیقات در این زمینه پی ببرد. به اعتقاد برخی چین شاید برنده شبکه ۶G نباشد، با این حال در زمینه تحقیقات از سایر کشورها جلوتر است.

چین در زمینه شبکه ۵G عملکرد بسیار خوبی دارد و اخیرا از نصب ۷۰۰ هزار سایت ۵G در کشور خود خبر داده که بیش از هر کشور دیگری است. در صورتی که این کشور بتواند چنین برتری را در شبکه ۶G حفظ کند، شاید ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا به سراغ استانداردهای خود بروند که همین موضوع باعث عدم پشتیبانی تمام گوشی‌ها از شبکه ۶G یکسان در کشورهای مختلف می‌شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.