رسانه خبری این تیتر

شایعه احتکار تراکتور تکذیب شد

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل تراکتورسازی ایران به دنبال فضاسازی‌های رسانه‌ای، شایعه احتکار تراکتور در این مجتمع تولیدی را تکذیب کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، حسین بالاگر در این خصوص اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به تراکتورهای تولیدی تراکتورسازی ایران در مجتمع تراکتورسازی تبریز بوده که طی یک پروسه عادی در پارکینگ فروش محوطه مجتمع پارک شده و آماده ارسال به مشتریان و کشاورزان در سراسر کشور است.

وی در خصوص دلیل انتشار این شایعات، بیان کرد: آنچه مسلم است، در اساس دلیلی برای احتکار محصولات متصور نیست.

وی افزود: البته در اسفند ماه سال گذشته که مصادف با اوج شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های قرنطینه‌ای و ترافیکی بود، برخی از شرکت‌های حمل ونقل به‌واسطه رکود و یا کاهش فعالیت‌ها، با تمامی ظرفیت کار نمی‌کردند و در نتیجه این عوامل باعث تاخیر در ارسال و توقف تراکتورها در یک مقطع کوتاه در پارکینگ فروش بوده است که با بهبود نسبی وضعیت، این مشکل نیز مرتفع شده و ارسال تراکتور به مشتریان با روند مطلوبی دنبال می‌شود .

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل تراکتورسازی ایران با بیان این‌که پارک تراکتور در محوطه‌ای باز که برای عموم نیز قابل مشاهده است، نشان از شفافیت عرضه و کثرت تولید این محصول مهم و استراتژیک برای کشاورزان دارد، افزود: همچنین، در سال جهش تولید، در برخی از شرکت‌های اقماری افزایش تولید ۱۰۰ درصدی داشته‌ایم و میزان پارک تراکتورهای تولیدی را بیش از گذشته برای روزهای آتی پیش بینی می‌کنیم.

وی اظهار کرد: امیدواریم در سالی که توسط مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نام گذاری شده، با تولید انبوه و قیمت‌های کاذب بازار را شکسته و در وضعیت سخت تحریم‌های ظالمانه، بتوانیم علاوه بر تولید و توسعه روزافزون، شاهد گام‌های بلند و رو به جلو در رقابت با محصولات مشابه خارجی و مطرح دنیا باشیم.

وی در پایان از رونمائی موتور نسل جدید تراکتورهای چهار سیلندر به عنوان نمونه‌ای از حرکت‌های توسعه‌ای و پویا در امر تحقیق، توسعه و تولید روزافزون و قابل رقابت با بازارهای خارجی یاد کرد و افزود: سهام “تراکتورسازی ایران” در بورس عرضه شده و به صورت یک شرکت سهامی عام اداره می‌شود، بر این اساس این شرکت هرگز به احتکار و مسائل حاشیه‌ای ورود نمی‌کند؛ این در حالی است که تراکتورسازی ایران، علاوه بر تولید و فروش داخلی، چندین سال است که به عنوان صادر کننده نمونه ملی در کشور مطرح است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.