شوک به پرسپولیس ؛ شاید با برد الدحیل هم صعود قطعی نشود

شاگردان یحیی گل‌محمدی ممکن است حتی با تساوی مقابل الدحیل هم به جمع ۱۶ تیم برتر لیگ قهرمانان برسند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، تیم فوتبال پرسپولیس ایران شب گذشته یک امتیاز ارزشمند مقابل النصر عربستان در ورزشگاه اول پارک ریاض به دست آورد که ممکن است همین مساوی در پایان دور گروهی منجر به صعودشان شود، چراکه همین حالا هم آنها با وجود امتیاز برابر با شارجه، تیم دوم جدول گروه B بخاطر تفاضل گل بهتر شانس صعود به‌عنوان یکی از سه تیمِ برتر در بین تیم‌های دوم را دارند.

سرخ پوشان ایران به دلیل فاصله امتیازی با النصر عربستان به طور قطعی صدرنشین گروه E لیگ قهرمانان آسیا نخواهند شد، اما ممکن است با تساوی در بازی دوشنبه شب هفته آینده مقابل الدحیل قطر در ورزشگاه آزادی هم صعودشان را به مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها قطعی کنند ولی برای رقم خوردن این اتفاق نیازمند معجزه هم هستند.

پرسپولیس ممکن است حتی با کسب پیروزی مقابل الدحیل هم به مرحله بعد نرسد، اما شاید با تساوی هم به این اتفاق مهم دست پیدا کند، اما متوقف شدن آنها برابر حریف قطری در ورزشگاه آزادی کارشان را به اما و اگر می‌کشاند.

در صورت تساوی پرسپولیس مقابل الدحیل در بازی هفته آینده لیگ قهرمانان آسیا، این تیم در شرایطی راهی جمع ۱۶ تیم برتر این رقابت ها و مرحله یک هشتم نهایی خواهد شد که تیم‌های جدال حساس پاختاکور ازبکستان و الفیحاء عربستان در گروه A با تساوی یا برتری تیم سعودی با تفاضل یک گل رقم بخورد و علاوه بر این مسابقه، در گروه B نیز شارجه امارات برابر الفیصلی اردن به پیروزی نرسد و همچنین السد قطر نتواند مقابل نسف قارشی ازبکستان صاحب سه امتیاز شود.

پرسپولیس در صورت تساوی مقابل الدحیل در آخرین بازی مرحله گروهی، نیاز به رقم خوردن نتایج دلخواه خود در سه مسابقه در گروه‌های A و B است که بعید به نظر می‌رسد همه چیز بر وفق مرادشان باشد، اما برتری سرخ پوشان ایران در جدال با قطری‌ها مسیرشان را هموارتر خواهد کرد؛ هرچند ممکن است با سه امتیاز هم شاگردان یحیی گل‌محمدی به دور بعدی نرسند!

تیم فوتبال پرسپولیس در صورتی که مقابل الدحیل به برتری برسد و در سمت دیگر سپاهان ایران و نوبهار نمنگان ازبکستان در گروه‌های C و D نیز نتیجه بگیرند و همچنین شارجه امارات در تقابل خانگی با الفیحاء عربستان با تفاضل گل بهتر برنده شود، در این شرایط شاگردان گل‌محمدی به دور بعدی نخواهند رسید.

احتمال گرفتن امتیاز توسط سپاهان مقابل الاتحاد وجود دارد و برتری نوبهار ازبکستان برابر مومبای سیتی هند نیز قابل پیش‌بینی است و در این شرایط، پرسپولیس باید امیدوار باشد که شارجه امارات در جدال با الفیحاء عربستان به برد پُر گل دست پیدا نکند تا بخاطر تفاضل گل معادلات صعود عوض نشود.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.