صحبت‌های سید محمد خاتمی درباره حمله حماس به اسرائیل در طوفان الاقصی

سید محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات درباره حمله حماس به اسرائیل و وضعیت کنونی فلسطین موضع گیری کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، سید محمد خاتمی ،رییس جمهور اسبق کشورمان،موضع گیری جالب توجهی درباره طوفان الاقصی، فلسطین و حمله غافلگیرانه حماس به اسرائیل داشت.

محمد خاتمی گفت: حمله غافلگیرانه مقاومت به اسرائیل دستاورد بزرگى براى مردم فلسطین است.

سید محمد خاتمی می‌گوید: در طول تاریخ، بشر هزینه زیادى پرداخته است تا به این اصل مبارک برسد که تجاوز و اشغال منشأ مشروعیت نیست. آنچه رخ داده است حاصل تحقیر، سرکوب و ظلم‌هایی است که اسرائیل در طول سال‌ها نسبت به مردم فلسطین انجام داده است.

سید محمد خاتمی در اظهار نظری گفت: حمله مقاومت فلسطین دستاورد بزرگی براى مردم این کشور است، اما ایران باید با تدبیر سیاسى و توجه به منافع ملى با این مسأله روبرو شود.

وی افزود: حمله غافلگیرانه مقاومت فلسطین نشانهٔ برهم خوردن توازن قوا در منطقه است و باید به عنوان فرصتی در پیشبرد صلح، قرار گیرد.

خاتمی ادامه داد: در طول تاریخ، بشر هزینه زیادى پرداخته است تا به این اصل مبارک برسد که تجاوز و اشغال منشأ مشروعیت نیست. آنچه رخ داده است حاصل تحقیر، سرکوب و ظلم‌هایی است که اسرائیل در طول سال‌ها نسبت به مردم فلسطین انجام داده است.

وی تصریح کرد: دخالت دادن قطب‌بندى‌هاى سیاسی در موضع گیری‌هاى خارجی، هم برای ایرانیان و هم برای فلسطینیان و مسلمانان مضر است.

خاتمی اظهار داشت: دستگاههای تبلیغاتی طرفدار اسرائیل می کوشند این دستاورد بزرگ را به بعضی قدرتها و کشورها منتسب کنند؛ آنچه حاصل شده به مردم فلسطین تعلق دارد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.