صحت انتخابات شورای شهر تهران به صورت رسمی تایید شد

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران با تاکید بر این که صحت انتخابات شورای شهر تهران تایید شد، گفت: ۱۹۰شکایت درمورد انتخابات شورای شهر تهران به این هیات رسید که هیچ کدام از این شکایات مورد تایید قرار نگرفت.

 علیرضا رحیمی در حاشیه جلسه علنی امروز – یکشنبه – مجلس در جمع خبرنگاران افزود: انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به صورت رسمی به تایید هیات های اجرایی و نظارت رسیده است.
به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، وی با یادآوری این که از قبل تایید صحت این انتخابات تمامی شکایات ها مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: ۱۹۰ شکایت مورد بررسی قرار گرفت که عمده این شکایات از طرف لیست خدمت بود.
نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: قبل از رسیدگی به شکایات رئیس مجلس بیان کرد که مهدی چمران به وی مراجعه و درخواست کرده که به شکایتش رسیدگی شود، بر همین اساس نظر آقای لاریجانی هم این بود که باوجود اختلاف رای نفر آخر منتخبان شورای شهر تهران با آقای چمران ۴۰۰ هزار رای است دوباره رسیدگی شود.
عضو فراکسیون امید مجلس تاکید کرد: البته این توصیه به هیچ وجه معطوف به بازشماری آرا نبود، آقای لاریجانی تاکید داشت نتایج را مرور کرده و به این مساله رسیدگی شود، از این رو برای مرور نتایج رای ۵۰ نفر اول تهران را در چند نوبت هم در سامانه صورت جلسه صندوق‌ها، هم در سامانه تجمیع وزارت کشور و هم در سامانه هیات مرکزی نظارت مورد ارزیابی و تطبیق قرار دادیم و در نهایت هیچ تفاوت جزئی وکلی در آرا بوجود نیامد.
وی افزود: در مرحله شمارش و ثبت آرا در کنار چهار نسخه از لیست کامل داوطلبان که توسط نمایندگان فرماندار و هیات نظارت عدد رای هر نامزد علامت زده می شد، فهرست ۱۱۵ نفره نیز متشکل از همه افرادی که در لیست‌ها مخلتف بودند، وجود داشت که بدون استثنا همه اعضای لیست خدمت نیز جزو لیست ۱۱۵ نفره بودند که به منظور اطمینان از صحت آمار منعکس شده این پنج نسخه به لحاظ آرا با هم مورد تطبیق قرار می گرفت.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: از این رو هیات نظارت تهران بیش از ۷۰ ساعت صرف کرد تا به این درخواست ها رسیدگی کند. در این راستا اعضای لیست خدمت نیز در دو روز گذشته به فرمانداری مراجعه کردند و با محمودی شاه نشین و بادامچی مذاکره داشتند و نهایت هم متقاعد شدند.
وی تاکید کرد: هیات های اجرایی و نظارت مخالفتی با بازشماری آراء نداشته‌اند، در روز رای گیری هیات نظارت بجز نیروی بازرسی وزارت کشور بیش از ۶ هزار ناظر در شعب داشت.
وی گفت: تقریبا هر عضو ۲۰ شعبه را جداگانه مورد بازدید قرار دادند که نه تنها تخلفی اتفاق نیفتاده بلکه حتی بازرسی ها اجازه کوچک ترین تخلف را نداده است، با توجه به اینکه لیست خدمت نامه نوشته بودند و پرویز سروری به نمایندگی از چمران شخصی را برای تطبیق و تجمیع آراء معرفی کرده بودند ما این نامه را هم در دستور کار بررسی قرار دادیم.
رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران ادامه داد: ۱۸۹ شکایت و یک نامه در مجموع۱۹۰ شکایت را مورد بررسی قرار دادیم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.