طرح حمایت از محیط بانان راهی مجلس شد

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از ارایه طرح حمایت از محیط بانان به مجلس خبر داد و گفت: امیدواریم این طرح تا پایان سال در مجلس به تصویب رسد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، عیسی کلانتری در مراسم بزرگداشت محیط‌بانان شهید استان کرمان، محیط بانان را پاسداران حقوق نسل‌های بعد دانست و گفت: خانواده محیط بانان ۳ هزار نفر هستند که ۱۲۰ نفر شهید و ۳۰۰ نفر آنها مجروح شده‌اند.

وی شهدای محیط‌بان استان‌های دیگر کشور را نام برد و افزود: محیط زیست حافظ حقوق نسل‌های آتی است و در این سرزمین فقط ۳هزار نفر برای حفاظت از حقوق نسل‌های بعدی تلاش می‌کنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از ارایه طرح حمایت از محیط‌بانان به مجلس خبر داد و گفت: امیدواریم این طرح تا پایان سال در مجلس به تصویب رسد.

وی با بیان این مطلب که محیط زیست وظایف بسیار سنگینی دارد اما امکانات آن بسیار محدود است، گفت: محیط‌بانان ۳۶۰ ساعت در ماه موظف هستند که در پاسگاه‌های خود مستقر باشند.

کلانتری با اشاره به دستگیری قاتلین شهید علی خواجویی بیان کرد: متاسفانه ضعفی که ما داریم در این است که به محیط بانان خود فقط یک آموزش مقدماتی می‌دهیم و سپس در پاسگاه‌ها مستقر می‌کنیم، این در حالی است که در سایر کشورها این گونه نیست و این یک ضعف برای ماست و از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواستاریم که دانشکده محیط زیست را به دانشکده محیط بانی تبدیل کند. رضا جزینی‌زاده – مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز در این جلسه گفت: باید از طبیعت به اندازه نیاز و با تدبیر برداشت کنیم.

وی بیان کرد: مشارکت مردم یکی از راه‌های اصلی در امر حفاظت از محیط زیست است و باید زمینه را برای همه آحاد جامعه با «ید واحد» در تصمیم‌سازی محیط زیست خود دخیل کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان ادامه داد: به بهانه‌های کارهای اقتصادی، سیاسی و … به محیط زیست لطمه می‌زنیم و این دردی شده است، اما هر جایی که مردم برای حفاظت محیط زیست وارد شده‌اند با انگ‌های مختلف، آنها را از عرصه خارج کرده و نگذاشتیم مردم از محیط زیست حفاظت کنند.  مهدی احمدی نیک متولدسال ۱۳۶۳ و علی خواجویی متولد ۱۳۶۲ دو شهید محیط‌بان حفاظت محیط زییست استان کرمان هستند که در سال‌جاری به درجه رفیع شهادت رسیدند و در این مراسم از خانواده های این شهدا تجلیل شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.