طرح ساماندهی استخدام کارکنان به کجا رسید | خبر یک نماینده مجلس

در روزهای آخر تیرماه، جلسات رفع ابهامِ طرح ساماندهی به پایان رسید و به گفته‌ی نمایندگان مجلس، طرح باید در نوبت صحن قرار بگیرد؛ اما با گذشت چند هفته هنوز این طرح به صحن نرسیده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از عرشه آنلاین، کارگران مشمول طرح که تعداد آن‌ها حداقل یک میلیون نفر است، بیش از دو سال است در انتظار تصویب نهایی طرح و حذف پیمانکاران هستند؛ چرا تا این اندازه کار به تعویق افتاده است؟

محمد کعب عمیر (نماینده شوش و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی) در رابطه با شائبه‌ی تعلل در مطرح شدن طرح ساماندهی در صحن علنی مجلس شورا می‌گوید: در رابطه با طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت باید بگویم کمیسیون اجتماعی مجلس تمام ایراداتی که شورای نگهبان به طرح وارد دانسته بود، برطرف کرده است؛ تمام اعضای شورای نگهبان نیز با رئیس مجلس (آقای قالیباف) و هیات رئیسه مجلس صحبت کرده‌اند و خواسته‌اند که طرح ساماندهی هرچه سریع‌تر در صحن علنی مجلس مطرح شود.

به گفته وی، هیچ تعلل و یا عقب‌نشینی احتمالی به هیچ وجه در کار نیست، چراکه طرح ساماندهی و تصویب آن، یک مطالبه‌ی به حق همه‌ی کارگران کشور است.

کعب عمیر می‌گوید: اگر هفته‌ی آینده بازهم طرح ساماندهی در صحن علنی مطرح نشد و بازهم هیات رئیسه مجلس در این زمینه کوتاهی کردند، من خودم به عنوان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و فردی که در صنعت سابقه دارم و با جامعه‌ی کارگری کار و زندگی کرده‌ام، در صحن علنی تذکر شفاهی خواهم داد و مطالبه خواهم کرد که طرح هرچه سریع‌تر به صحن علنی مجلس بیاید.

نماینده شوش با بیان اینکه «همه نمایندگان مجلس نه فقط در کمیسیون اجتماعی بلکه قاطبه‌ی نمایندگان متفق‌القول هستند که طرح باید به صحن بیاید و مصوب شود» تاکید می‌کند: با توجه به نظر مثبت نمایندگان، طرح با آمدن به صحن علنی مجلس حتماً مصوب خواهد شد و جای نگرانی نیست.

برنامه‌ی هفتگی مجلس شورا منتشر شده اما در آن، خبری از طرح ساماندهی نیست؛ به نظر می‌رسد هیات رئیسه مجلس برنامه‌ای برای آمدن طرح به صحن در هفته‌ی جاری ندارد؛ با این حال، اعضای کمیسیون اجتماعی با قاطعیت در مورد پیگیری طرح ساماندهی و تصویب آن صحبت می‌کنند؛ در این میان، کارگران نگران آینده کاری خود هستند.

کعب عمیر در این رابطه می‌گوید: به حول و قوه‌ی الهی ما کار را دنبال می کنیم؛ من از جانب کمیسیون اجتماعی و اعضای آن به کارگران قول می‌دهم که با هیات رئیسه مجلس جلسه خواهیم داشت و این مطالبه را مطرح خواهیم کرد که طرح باید هرچه سریع‌تر به صحن مجلس بیاید.

به گفته وی، طرح ساماندهی در طول سه هفته قطعاً در صحن مطرح خواهد شد؛ به این معنا که اگر این هفته و هفته‌ی آینده مطرح نشود، حتماً هفته بعدتر این اتفاق خواهد افتاد.

نماینده شوش در پایان بازهم تاکید می‌کند: کارگران اصلاً نگران این مساله نباشند و خاطرجمع باشند که ما در کمیسیون اجتماعی با قدرت مساله را دنبال خواهیم کرد و از هیات رئیسه با جدیت درخواست خواهیم کرد که طرح را به صحن مجلس بیاورند و مصوب کنند؛ همانطور که گفتم تصویب طرح ساماندهی یک مطالبه ملی است و باید حتماً به زودی محقق شود

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.