رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

طرز تهیه پاناکوتا سه رنگ

 واژه پاناکوتا به معنی خامه پخته شده است شما می توانید این دسر را در لیوان های تک نفره سرو کنید و یا داخل قالب ریخته و به صورت قالبی تهیه کنید.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنازندگی، پاناکوتا رقیب خوبی برای ژله می باشد و حتی می توانید به صورت لایه هایی از ژله نیز در این ترکیب ها استفاده کنید.

مواد لازم پاناکوتا سه رنگ

  • شیر   ۴ لیوان
  • شکر  ۱۵قاشق غذاخوری
  • پودر ژلاتین ۴ قاشق غذاخوری
  • آب سرد  ½ لیوان
  • خامه صبحانه  ۲۰۰گرم
  • وانیل نوک قاشق مربا خوری
  • پودر کاکائو  ۲ قاشق غذاخوری
  • پودر نسکافه ۲ قاشق غذاخوری

 

مرحله اول

برای تهیه پاناکوتا سه رنگ خوشمزه ابتدا درون یک قابلمه مناسب شیر را به همراه شکر اضافه می کنیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه ترکیب شیر و شکر را هم می زنیم تا ذرات شکر حل شود.

مرحله دوم

حالا درون یک کاسه مناسب پودر ژلاتین را به همراه آب سرد اضافه می کنیم و اجازه می دهیم بافت ژلاتین اسفنجی شود، سپس روی بخار غیر مستقیم کتری قرار می دهیم و بنماری می کنیم تا ژلاتین حل شود.

مرحله سوم

در این مرحله درون یک قابلمه جداگانه خامه صبحانه را اضافه می کنیم، سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا خامه روان شود. دقت کنید خامه نباید جوش بزند. در ادامه خامه را به همراه ژلاتین به مخلوط شیر اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مواد را ترکیب می کنیم، سپس از روی حرارت بر می داریم. در ادامه مایه پاناکوتا را به ۳ قسمت مساوی تقسیم می کنیم، سپس به یکی از قسمت های مایه وانیل را اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم.

 

مرحله پنجم

در این مرحله پودر کاکائو را به همراه مقداری آب جوش درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس مخلوط می کنیم تا پودر کاکائو حل شود. حالا پودر کاکائو را به یکی از قسمت های مایه اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم.

مرحله ششم

حالا برای قسمت باقی مانده مایه درون یک کاسه مناسب پودر نسکافه را اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و به آن اضافه می کنیم. در ادامه اجازه می دهیم مواد دسر کاملا خنک شود، سپس یک قالب مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله ابتدا مایه شکلاتی را درون قالب می ریزیم، سپس قالب را درون یخچال قرار می دهیم تا ببند. در ادامه قالب را از یخچال خارج می کنیم، سپس مایه نسکافه ای را روی مایه شکلاتی می ریزیم.

مرحله هشتم

در نهایت مجددا قالب را درون یخچال قرار می دهیم تا ببند، سپس لایه آخر مایه وانیلی را اضافه می کنیم. در آخر دسر را به مدت ۶ تا ۷ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا کاملا خودش را بگیرد، سپس سرو می کنیم. نوش جان.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.