عاقبت ۴ مهاجمی که به پرسپولیس «نه» گفتند

آقای گل لیگ بیستم در دو سال متوالی با پیشنهاد پرسپولیس مواجه شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از مستقل آنلاین، قبل از آمدن لوکادیا به پرسپولیس، یحیی گل محمدی به دنبال جذب یک مهاجم داخلی هم بود و به سراغ چند گزینه هم رفت. این اتفاق قبل از شروع لیگ بیست و یکم هم رخ داد و چند گزینه یحیی گل محمدی به پیشنهاد او و باشگاه پرسپولیس پاسخ منفی دادند. نکته جالب و البته مشترک بین این گزینه‌ها این است که هیچکدام در این فصل شرایط خوبی را تجربه نکردند و همگی در تیم‌هایشان به مهره‌هایی نیمکت نشین و بعضا سکونشین تبدیل شدند.

گادوین منشا

یکی از خارجی‌هایی که چند سالی است در فوتبال ایران مانده، منشا است. گادوین که سابقه بازی برای هر دو تیم بزرگ پایتخت را دارد، در تابستان دوباره مورد توجه پرسپولیس و یحیی گل محمدی هم قرار گرفت و حتی مذاکراتی هم با پرسپولیسی‌ها انجام داد. با این وجود در آخرین لحظه پیشنهاد بالاتر مس رفسنجان برای تمدید قرارداد او را وسوسه کرد و منشا قید بازگشت به پرسپولیس را زد. اتفاقی که خیلی به ضرر او تمام شد و حتما گادوین از اینکه فرصت بازگشت به پرسپولیس را از دست داده، خیلی پشیمان است. منشا در فصل قبل آقای گل شد ولی در این فصل در اکثر بازی‌ها نیمکت نشین و یا سکونشین بوده و تنها یکبار موفق به گلزنی شده است.

سجاد شهباززاده

آقای گل لیگ بیستم در دو سال متوالی با پیشنهاد پرسپولیس مواجه شد. سجاد قبل از شروع فصل قبل با پرسپولیس مذاکره کرد و حتی آماده یاغی شدن بود ولی پیشنهاد سنگین سپاهان برای تمدید او را از پرسپولیسی شدن منصرف کرد و ترجیح داد در سپاهان بماند. تابستان امسال شرایط کمی متفاوت شد و سجاد قرار بود به همراه سروش رفیعی، گولسیانی و اسماعیلی فر از سپاهان به پرسپولیس بیایند. در این بین پیشنهاد استقلال هم به سجاد رسید. استقلال تیم سابق او بود و البته به لحاظ مالی هم پیشنهاد آبی‌ها بهتر از پرسپولیس بود. شهباززاده باز هم پرسپولیسی‌ها را سرکار گذاشت و راهی استقلال شد. آقای گل دو فصل قبل لیگ برتر حالا یک نیمکت نشین محض در استقلال است و حتی یکبار هم موفق به گلزنی نشده است. شهباززاده آنقدر ضعیف کار کرده که حتی صدای استقلالی‌ها هم بابت خرید او درآمده است.

کاوه رضایی

کاوه که قبلا شاگرد یحیی گل محمدی بود، دوباره مورد توجه مربی سابقش قرار گرفت و پرسپولیس هم در تابستان امسال با او مذاکره کرد. همزمان پیشنهاد استقلال هم به او رسید و کاوه به خاطر سابقه استقلالی بودنش ترجیح داد راهی استقلال شود و به پرسپولیس نه بگوید. لیست استقلال پر بود و رضایی مجبور شد راهی تراکتور شود تا نیم‌فصل بتواند دوباره پیراهن آبی‌ها را بر تن کند اما دیگر استقلال تمایلی به جذب او نداشت و رضایی که به هوای پوشیدن پیراهن آبی‌پوشان قرارداد خود را با تبریزی‌ها فسخ کرده بود، در یک شرایط عجیب قرار گرفت. پاکو خمز رسما اعلام کرد تا وقتی در تبریز باشد، کاوه جایی در تراکتور ندارد. حالا بازیکنی که می‌توانست در ابتدای فصل با پیوستن به پرسپولیس، مرد اصلی خط حمله‌ این تیم باشد، احتمالا باید تا پایان نیم‌فصل دوم بیرون از مستطیل سبز بماند و کلا فوتبالش نابود شد.

امین قاسمی‌نژاد

می‌گفتند بمب نقل و انتقالات تابستانی است. با پرسپولیس قبل از شروع لیگ بیست و یکم مذاکره کرد و همه منتظر اعلام رسمی و گرفتن عکس یادگاری امین با پیراهن پرسپولیس بودند. شبانه پای استقلال و برادران مجیدی به ماجرا باز شد و آبی‌ها توانستند او را از پرسپولیس‌هایجک کنند. استقلالی‌ها آنقدر خوشحال بودند که بعد از جذب این بازیکن مدعی شدند که دربی نقل و انتقالات را بردند ولی قاسمی‌نژاد فقط یک نیم فصل در جمع آبی‌ها دوام آورد و در اکثر بازی‌ها هم نیمکت نشین بود. قاسمی‌نژاد از نیم فصل پارسال راهی گل گهر شد و هم اکنون هم عضوی از این تیم است. با این حال شرایط امین نسبت به سایر گزینه‌های مطرح شده کمی بهتر است و او در این فصل چند گل برای گل گهر به ثمر رسانده و بیشتر بازی می‌کند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.