عرضه آیفون ۱۳ اپل با ویژگی و فناوری‌های جدید

شایعات حاکی از آن است که اپل یک بریدگی کوچکتر را برای آیفون ۱۳، بدون حذف Face ID اعمال خواهد کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بنابر افشا‌های MacRumors، شرکت اپل در حال توسعه یک سیستم Face ID کوچکتر است که از اواخر سال ۲۰۲۱ در مدل‌های آیفون و آیپد پرو استفاده می‌شود و برای آیفون ۱۳ هم به کار می‌رود.

جالب است بدانید، برای دستیابی به اندازه جمع و جور جدید، اپل هیچ یک از اجزا را حذف نمی‌کند یا تنظیمات Face ID را پایین نمی‌آورد. در عوض، برای پردازش تصویر Face ID از تراشه VCSEL دوباره طراحی شده استفاده می‌شود که حدود ۴۰-۵۰ درصد کوچکتر از مدل قبلی است.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که تراشه VCSEL که توسط اپل طراحی شده است، به کاهش هزینه‌ها نیز کمک می‌کند. با نصف کردن اندازه قطعه، اپل همچنین توان مورد نیاز برای تولید را به نصف کاهش می‌دهد. حتی ممکن است اپل بتواند توابع جدید را نیز ادغام کند.

علاوه بر به روزرسانی سیستم Face ID در سری آیفون ۱۳، شایعه شده است که اپل در حال برنامه ریزی برای ارتقای صفحه نمایش برای مدل‌های پرو است. یعنی، پشتیبانی از نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز. مدل‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو اپل با سرعت تازه سازی ۶۰ هرتز کار می‌کنند، در حالی که اکثر پرچمداران اندرویدی اکنون ۱۲۰ هرتز را ارائه می‌دهند. به همین دلیل است که توجه شرکت اپل به این موضوع جلب شده و می‌خواهد نرخ تازه سازی آیفون ۱۳ پرو را تغییر دهد.

انتظار می‌رود ویژگی نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز در آیفون ۱۳ اپل، با ویژگی “ProMotion” به بازار عرضه شود و به طور خودکار بازخوانی را بر اساس محتوای نمایش داده شده تطبیق دهد. یعنی هنگامی که یک تصویر نشان داده می‌شود ممکن است نرخ صفحه به ۱۰ هرتز کاهش یابد و هنگامی که یک بازی در حال اجرا است ممکن است به ۱۲۰ هرتز برسد.

تکامل گوشی‌های iPhone ۱۳ Pro و iPhone ۱۳ Pro Max با مانور روی دوربین آن‌ها امکان می‌یابد، البته اطلاعات در حال حاضر کم است، اما فناوری‌های تثبیت کننده تغییر سنسور و دوربین تله ۲.۵x اپل، باید امسال در هر دو دستگاه وجود داشته باشند. آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس احتمالاً در اوایل ماه سپتامبر معرفی شوند و هنوز اطلاعات مشخصی در مورد قیمت آیفون ۱۳ وجود ندارد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.