رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

علی لطیفی: ساپینتو پارسال دو جام از استقلال گرفت | تیم‌های بزرگ کامبک می زنند

علی لطیفی درباره مسائل مختلفی صحبت کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از طرفداری، علی لطیفی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفتگو با رسانه طرفداری با اشاره به پیروزی استقلال مقابل هوادار در دیداری معوقه از هفته ششم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت:

تبدیل شکست دو بر صفر به پیروزی نتیجه‌ای بزرگی است که باید استقلال و نکونام را مورد تعریف و تمجید قرار داد، فقط تیم‌های بزرگ مثل استقلال هستند که می‌توانند دست به این کار بزرگ زده و از باخت پیروزی درست کنند.

وی افزود:من هر وقت بخواهم درباره استقلال حرف بزنم از نقاط ضعف نیز پرده‌برداری می‌کنم چرا که اعتقاد دارم به عنوان یک کارشناس و پیشکسوت فوتبالی باید کمک کنم تا ضعف‌ها از بین رود، استقلال روی ضربات ایستگاهی به شدت ضعیف است، استقلال مقابل هوادار دو گل دریافت کرد و چند بار به حریف این فرصت را داد تا موقعیت خطرناک ایجاد کند.

پیشکسوت استقلال خاطرنشان کرد:استقلال برای رسیدن به اهداف و بزرگی و همان تیمی که مد نظر جواد نکونام است هنوز کار دارد و باید بیشتر روی نقاط ضعف و قدرت تیمش کار کند، مهم‌ترین قدمی که باید برداشته شود ایرادات خط دفاعی برداشته شود، همیشه تیمی قهرمان نمی‌شود که بیشتر گل می‌زند بلکه تیمی است که کمتر گل می‌خورد.

لطیفی تصریح کرد: استقلال باید هم زیبا بازی کند و هم به رقبا فرصت کمتری برای نزدیک شدن به دروازه سید حسین حسینی بدهد، برای این کار ابتدا اول باید دید مربی ابزار لازم را در اختیار دارد؟ در کار هجومی باید خلاقیت، نبوغ، حرکات ترکیبی وجود داشته باشد؟ برای این نوع بازی کردن باید بیشتر توپ را در اختیار داشته باشید، وقتی این اتفاقات در فاز هجومی رخ بدهد صاحب موقعیت می‌شود و فرصت را برای گلزنی در اختیار دارند.بعد از دست دادن تیم باید سرمربی تیم تعریف کند سبک و استراژی تیم چه باشد،سرمربی بایدانتخاب کند برای تصاحب مجدد توپ باید از از همان جلوی دروازه حریف یا یا همان نقطه‌ای که توپ لو رفته است دفاع کند یا نه بازیکنان به زمین خود برگردند و فضاها را پوشش دهند.

وی تاکید کرد: هیچ تیمی در دنیا قادر نیست پریسینگ را از جلو انجام دهد، راحت‌ترین کار در فاز دفاعی پس از دست دادن توپ بازگشت به زمین خودی و پوشش فضاها به ویژه فاصله بین مدافعان مرکزی با دروازه‌بان است! سخت‌ترین کار چیست؟ برای این کار احتیاج به تمرین مداوم و پیوسته و تمرکز بالاست چرا که اگر حتی یک بازیکن وظیفه خود را به نحو احسن انجام ندهد دفاعی تیمی شکسته می‌شود؟ در این مرحله دفاعی هر بازیکنی از جلو باید نفر جلوی خودی را تحت فشار قرار داده و اجازه بازیسازی را بگیرد! جواد نکونام تا زمانی که اطمینان لازم را برای انجام پریسینگ پیدا نکرده است باید به همان کار همیشگی خود که برگشت به زمین خودی پس از اینکه توپ را از دست داد بپردازد!

بازیکن اسبق استقلال اعلام کرد: استقلال همیشه مدعی قهرمانی در لیگ برتر بوده و خواهد بود، این تیم پارسال نیز شایسته‌ترین و کامل‌ترین تیم برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر بود اما اشتباهات مرگبار ریکاردو ساپینتو باعث شد دو جام به راحتی از دست آبی‌ها بپرد! ساپینتو امسال در قبرس نشان داد خصوصیات اخلاقی و حاشیه‌ایاش را حفظ کرده است و به طور حتم دوام زیادی در این تیم نخواهد داشت.

لطیفی در پایان گفت: بازیکنان دفاعی استقلال باید سخت‌گیری خودشان را روی بازیکنان حریف بیشتر کنند، وقتی مهاجمان حریف صاحب توپ می‌شوند باید با دفاعی روبرو شود که کوچک ترین اشتباهی نمی‌کند، دریبل نمی‌خورد، جایگیری درست انجام می‌دهد و در سخت‌ترین شرایط بهترین تصمیمات را بگیرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.