رسانه خبری این تیتر

امکان غیرفعال کردن قابلیت‌های هوشمند به “جی میل” اضافه شد

کاربران جی میل می توانند به راحتی قابلیت‌های هوشمند که از اطلاعات شخصی آنها برای بهبود تجربه شان استفاده می کند را غیرفعال کنند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، گوگل به منظور اطمینان بخشیدن به رگولاتورهای سراسر جهان در خصوص فراهم کردن حق انتخاب برای کاربران درباره استفاده این شرکت از اطلاعات آنها، این خبر را اعلام کرد.

این تنظیمات به محض فعال شدن، از کاربران جی میل درباره غیرفعال کردن قابلیت‌های هوشمند برای اکانت ایمیل آنها سوال خواهد کرد و شخصی سازی قابلیت‌هایی شامل باز کردن هوشمند ارسال ایمیل و پاسخ هوشمند را غیرفعال خواهد کرد. یک گزینه دوم هم کاربران را قادر خواهد ساخت اشتراک اطلاعات جی میل خود با سایر سرویسهای گوگل نظیر نقشه و دستیار گوگل را غیرفعال کنند.

مالیکا مانوهاران، مدیر محصول گوگل در پست وبلاگی اعلام کرد گوگل در هفته های آینده با تنظیمات جدید قابلیت‌های هوشمند و شخصی سازی در جی میل، راه دیگری برای کنترل اطلاعات شخصی و تجربه گوگل برای کاربران فراهم می کند. قابلیت فعال یا غیرفعال کردن قابلیت‌های هوشمند جدید نیست و آنچه که جدید است، انتخاب واضحتر در خصوص نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران است.

اما گزینه های جدید بعید است از تنش در روابط میان گوگل و رگولاتورها در اتحادیه اروپا و آمریکا که مدتهاست از تنظیمات حریم خصوصی فراهم شده برای کاربران این شرکت انتقاد دارند، کم کند.

بر اساس گزارش گاردین، گوگل علاوه بر تنظیمات جدید برای اطلاعات شخصی، آپدیتی هم برای اپلیکیشن نقشه خود عرضه کرده و شماری قابلیت به آن اضافه کرده که به مسیریابی مطمئن کاربران در شرایط پاندمی ویروس کرونا کمک خواهد کرد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.