فشار استرالیا برای رعایت حقوق کودکان توسط موتورهای جستجو

استرالیا موتورهای جستجو را مجاب خواهد کرد تا مطالب مربوط به کودک آزاری ساخته شده توسط هوش مصنوعی را از نتایج جستجو حذف کنند.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، رگولاتور اینترنت استرالیا روز جمعه اعلام کرد این کشور موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ را وادار خواهد کرد تا اقداماتی را برای جلوگیری از به اشتراک گذاری مطالب ایجاد شده توسط هوش مصنوعی در مورد سوء استفاده جنسی از کودکان انجام دهند.

جولی اینمن گرانت، کمیسر امنیت الکترونیک این کشور در بیانیه ای گفت که دولت موتورهای جستجو را ملزم می کند تا اطمینان حاصل کنند که چنین محتوایی در نتایج جستجو مشخص نمی شوند.

اینمن گرانت گفت: «استفاده از هوش مصنوعی مولد آنقدر سریع رشد کرده که فکر می کنم تا حدی تمام دنیا را غافلگیر کرده است.»

وی افزود: زمانی که بزرگترین بازیگران صنعت اعلام کردند که هوش مصنوعی مولد را در عملکردهای جستجوی خود ادغام خواهند کرد، ما به فکر تنظیم آن افتادیم.

در اوایل سال جاری میلادی، رگولاتور این کشور کدهای ایمنی را برای چندین سرویس اینترنتی دیگر مانند رسانه های اجتماعی، برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند و ارائه دهندگان تجهیزات ثبت کرد. این کدها در اواخر سال ۲۰۲۳ اعمال می شوند و در واقع برای انجام اعمال نظارتی روی سیستم ها تعریف می شوند.

تنظیم کننده هنوز در حال کار بر روی توسعه کدهای ایمنی مربوط به ذخیره سازی اینترنتی و سرویس های پیام خصوصی است که با مقاومت طرفداران حفظ حریم خصوصی در سراسر جهان مواجه شده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.