رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

فوری؛ زمان واریز معوقات رتبه بندی معلمان اعلام شد

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش گفت: واریز معوقات رتبه‌بندی بخشی از معلمان در ماه‌های آینده پس از دریافت مجوزها انجام خواهد شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، سید مجتبی هاشمی؛ مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان ها و شورای معاونان وزیر آموزش و پرورش، پروژه‌های در دست اجرا را این گونه اعلام کرد: اولین پروژه که در حال اجرایی‌سازی بوده گام‌های نهایی رسیدگی به شکایات رتبه‌بندی است که توسط کارگروه‌های مناطق مورد بررسی قرار گرفته است و به صورت متمرکز در طول سه ماه بیش از ۵۰۰ نفر به کمک ما در حوزه‌های مختلف آمدند و این مبحث به صورت متمرکز انجام شد.

وی افزود: با استانداردسازی، نظارت و مشارکت، بیش از ۳۰۰ هزار پرونده در این مدت رسیدگی و به مرور رتبه‌ها مشخص، احکام صادر و معوقات دریافت شد و مابقی همکاران در ماه‌های آتی پس از دریافت مجوزها معوقات را دریافت می‌کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: ما در مرحله اسقرار رتبه‌بندی قرار داریم و نباید از این فرایند عقب‌نشینی کنیم و با قوت به کار خود ادامه می‌دهیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: گزارش‌های نظارتی را جدی بگیرید، بخش عمده‌ای از مکاتبات که در سفرهای استانی دریافت می‌شود پس از دسته بندی بلافاصله پس از سفر باید مورد رسیدگی قرار بگیرد. عملکرد مدیران کل نیز در سایت “صامد” مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه گزارشات هر هفته روزهای دوشنبه در خصوص ارزیابی مدیران کل در گروه‌های ذیربط به اطلاع آن‌ها می رسد.

شهروندان می‌توانند به دیوان عدالت اداری شکایت کنند
وی گفت: بر اساس تبصره ۴ ماده ۱۶ قانون دیوان عدالت شهروندان و مردم‌ می‌توانند مستقیما از دستگاه شکایت کرده و باید این شکایات ظرف سه ماه پاسخگویی شود و پس از آن فرد میتواند همراه با پاسخ دستگاه مربوطه به دیوان عدالت شکایت کند، که فرایند آن ابلاغ شده است و برای این موضوع کارگروه لازم در وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده است.

هاشمی ادامه داد: در طول سال بیش از ۳۰۰ هزار شکایت در سامانه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات ثبت می‌شود و روز های دوشنبه هر هفته شکایاتی که دریافت می‌کنیم در کارگروه وزارت بررسی می‌شود.

وی بیان کرد: طرح “پایش عملکرد مدیران مدارس” نیز در حال نهایی شدن است، امیدواریم با این طرح، فرایند جامعی از فعالیت مدیران مدارس کشور داشته باشیم تا مدیر مدرسه بتواند کارنامه عملکرد از فعالیت های خود داشته باشند.‌

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.