فوری؛ عیدی مددجویان بهزیستی امروز ۳۰ فروردین واریز می شود؟ | ماجرا چیست؟

در این گزارش بخوانید: عیدی مددجویان بهزیستی امروز ۳۰ فروردین واریز می شود؟

به گزارش اینتیتر، ابتدای هفته خبری مبنی بر واریز عیدی مددجویان بهزیستی همراه با یارانه ۳۰۰ هزار تومانی در برخی رسانه ها منتشر شد.

عیدی مددجویان بهزیستی امروز ۳۰ فروردین واریز می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این خبر شایعه بوده و خبری از واریزی عیدی مددجویان بهزیستی نیست. در واقع دولت بودجه ای برای عیدی مددجویان در نظر نگرفته است و دو سال متوالی می شود که مددجویان عیدی دریافت نمی کنند.

حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم پرداخت عیدی مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، گفت: در پیگیری که از مسئولان این ۲ نهاد درباره عدم پرداخت عیدی مددجویان داشتم این مسئولان عنوان کردند که قانونی برای پرداخت عیدی وجود ندارد و طبق روالی که از حدود ۱۰ سال پیش آغاز شده این کار انجام می‌شده و در سال‌های قبل هم برای تامین منابع جهت پرداخت عیدی از سایر ردیف‌ها، اقدام می‌شده است.

وی افزود: همچنین این مسئولان عنوان کردند که برای عیدی امسال این اقدام انجام نشده و چون قانونی در این زمینه وجود نداشته از سایر ردیف‌ها برای تامین بودجه جهت پرداخت عیدی به مددجویان استفاده نشده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: طی ۱۰ الی ۱۲ سال گذشته طبق روال این کار انجام می‌شده و بهتر بود که امسال هم عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد پرداخت می‌شد، چون بسیاری از خانواده‌ها در وضعیت اقتصادی فعلی به این پول نیاز داشته و برنامه ریزی‌هایی در این زمینه انجام داده بودند.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.