رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

قضاوت بحث‌برانگیز قبل از دربی | ۴ کارشناس داوری با نظر یکسان روی گل‌ مشکوک پرسپولیس به هوادار؛ مردود یا سالم؟

دو گل پرسپولیس به هوادار در موقعیتی کاملا مشکوک به آفساید به ثمر رسید.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، تیم پرسپولیس در حالی با یک گل در هوادار را شکست داد که در نیمه اول این بازی دو صحنه مشکوک رقم خورد که هر دو در محوطه جریمه تیم هوادار اتفاق افتاد. ابتدا در دقیقه ۲۱ گل مهدی ترابی در شرایطی به ثمر رسید که پیش از آن به نظر توپ در موقعیت مشکوک به آفساید به ثمر رسید. با این حال هواداران پرسپولیس معتقد بودند که به دلیل برخورد توپ با بازیکن هوادار در آخرین لحظه، این صحنه آفساید نیست.

دقایقی بعد نیز برخورد نبیل باهویی با مدافع هوادار باعث سرنگونی مهاجم سوئدی پرسپولیس شد تا پرسپولیس خود را مستحق یک ضربه پنالتی در آخرین دقایق اول ببیند.

با این حال در نیمه دوم نی یک صحنه جنجالی رقم خورد و این بار ارسال پاس مهدی ترابی با گل نبیل باهویی همراه شد اما کمک داور پرچم را بالا برد و داور نیز گل پرسپولیس را مردود و اعلام کرد که توپ پیش از ارسال از خط عرضی گذشته بود.

در همین خصوص نظرات کارشناسان داوری را در ادامه می‌خوانید:

گل اول پرسپولیس (دقیقه ۲۱ – مشکوک به آفساید)

محمدرضا ابوالفضلی:در این صحنه ممکن است این ذهنیت بوجود بیاد که مدافع با فاصله، نزدیک شده و آگاهانه به توپ ضربه زده، اما نکته بسیار مهم اینست، علی‌رغم اینکه هم مهاجم و هم مدافع بر سر تصاحب و دفعِ توپ جدال میکنند، توپ به صورت کاملا تصادفی به مهاجمی از پرسپولیس که در وضعیت آفساید قرار داشته، میرسد، لذا این گل آفساید بوده و مردود است.

مهدی عالیقدر: از آنجا که مدافع و مهاجم هر دو جدال بر سر توپ دارند و توپ به مهاجمی که در موقعیت آفساید قرار دارد، می‌رسد، گل مردود است.

ابراهیم میرزابیگی: به نظر می‌رسد مهدی ترابی در آفساید قرار داشت.

تورج حق‌وردی: مهدی ترابی در موقعیت آفساید صاحب توپ شد و کمک داور اشتباه کرد.

برخورد در محوطه جریمه هوادار (دقیقه ۳۶ – مشکوک به پنالتی)

محمدرضا ابوالفضلی: در این صحنه مدافع هیچ گونه خطایی انجام نداد بلکه این مهاجم است که خودش برخورد را به وجود آورد. بنابراین پنالتی رخ نداد.

ابراهیم میرزابیگی: پنالتی نبود. بازیکن هوادار ساکن بود و بازیکن پرسپولیس با او برخورد کرد.

تورج حق‌وردی: خطای پنالتی رخ نداد.

اوت به سود هوادار (دقیقه ۶۱ – مشکوک به گل صحیح)

ابراهیم میرزابیگی: قطر توپ حدود ۲۲ سانتی‌متر است که حتما باید خارج شود اما در این صحنه به نظر توپ کاملا خارج نشده بود و باید ادامه بازی می‌داد.

تورج حق‌وردی: نمی‌شود نظر قطعی داد ولی جایگیری کمک داور بسیار خوب است.

گل مردود پرسپولیس (دقیقه ۶۱ – مشکوک به آفساید)

ابراهیم میرزابیگی: این صحنه آفساید نیست چون اگر دروازه‌بان از خط عرضی بگذرد، مشمول قانون قرارگیری پشت توپ نمی‌شود و به این ترتیب این صحنه هم آفساید نیست.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.