رسانه خبری این تیتر

مبارزه با آفت ملخ صحرایی در بیش از ۳۶۸هزار هکتار

سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه تاکنون در سطحی بالغ بر ۳۶۸هزارو ۲۶۷هکتار علیه آفت ملخ صحرایی مبارزه صورت گرفته است، گفت: استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان، فارس، خراسان جنوبی، خوزستان و خراسان رضوی درگیر مبارزه با آفت ملخ صحرایی هستند و این آفت در هیچ استان دیگری وجود ندارد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، سیدمحمدرضا میر با بیان این‌که آفت ملخ صحرایی یکی از خطرناک‌ترین آفت نباتی در دنیاست و اگر با آن مبارزه به موقع، درست و اصولی نشود، خسارت‌زا خواهند بود، اظهار کرد: دوسال است که درگیر مبارزه با این آفت هستیم و در ۵۰ سال اخیر این حجم از آفت ملخ صحرایی در دنیا بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۸ استان جنوبی کشور درگیر این آفت شده‌اند، گفت: استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان ، فارس، خراسان جنوبی، خوزستان و خراسان رضوی درگیر مبارزه با آفت ملخ صحرایی هستند و تا به امروز در سطحی بالغ بر ۳۶۸ هزار و۲۶۷ هکتار از اراضی مرتعی و منابع طبیعی در این استان ها علیه آفت ملخ صحرایی مبارزه شده است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات با اشاره به اینکه در اوج ورود این آفت به کشور هستیم و ریزش و مبارزه با این آفت در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: بیشترین سطح مبارزه مربوط به استان سیستان و بلوچستان در سطحی معادل ۱۶۴ هزار و ۸۶۹ هکتار و کمترین نیز متعلق به خراسان رضوی در سطحی معادل ۵ هکتار است.

به گفته وی تاکنون هیچ گزارشی از خسارت این ملخ‌ها به باغات و مزارع کشور نداشتیم.

میر در پایان تصریح کرد: این آفت غیر از استان‌های ذکر شده در هیچ استان دیگری وجود ندارد و ملخی که در استان‌های دیگر از جمله تهران مشاهده می شود، ارتباطی به این ملخ ها ندارد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.