رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

مجوز افزایش قیمت لاستیک خودرو صادر شد

محمدرضا گنجی ، رئیس انجمن صنعت تایر از صدور مجوز افزایش قیمت ۹.۶ درصدی قیمت‌ها از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ماشین ۳، وزارت صنعت‌، معدن‌ و تجارت طی مصوبه ای ارز کشور را به ۳ گروه اختصاص داده است:

گروه اول از محل منابع فروش نفت،‌ گروه دوم از محل صادرات غیرنفتی و گروه سوم از محل صادرات بخش خصوصی ارز دریافت خواهند کرد. به همین دلیل تامین ارز بخشی از مواد اولیه تولید تایر از طریق منابع حاصل از فروش نفت تامین و ارز موردنیاز برای تامین بخش دیگری از مواد اولیه هم باید از طریق صادرات غیر نفتی تامین شود.

رئیس انجمن صنعت تایر با تاکید بر این که اساس مصوبه‌ی جدید، به زودی به تولیدکنندگان تایر ابلاغ خواهد شد، گفت:

تولیدکنندگان صنعت تایر از سال ۹۳ تاکنون افزایش قیمتی را بروی محصولات خود اعمال نکرده و همچنان محصولات خود را با قیمت ۴ سال پیش ارائه می دهند .همچنین تولیدکنندگان این حوزه تا مجوز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را نداشته باشند اقدام به افزایش قیمت نخواهند کرد و افزایش قیمت فعلی اولین افزایش قیمت پس از سال ۹۳ است.

وی افزود : با تصمیم جدید دولت مبنی بر توافق واردکننده و صادرکننده بر سر قیمت ارز در صرافی ها ، ارز برای واردات گران تمام خواهد شد این در حالی است که مابه التفاوت ارز مبادله ای با ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز تا اندازه ای به قیمت کالاها افزوده و به طور قطع دلار حدود ۶۵۰۰ تومانی، ارز گرانی برای صنعت خواهد شد و عرضه محصولات را با مشکلات جدی رو‌به‌رو خواهد کرد.

همچنین در ادامه خبر ، مدیرعامل گروه صنعتی بارز با در ارتباط با مشکلات به وجود آمده در زمینه تخصیص ارز موردنیاز مواداولیه از کاهش موجودی انبارهای مواداولیه تایرسازان خبر داد و گفت:

در‌حال‌حاضر انبارهای تایرسازان تنها به‌میزان تولید روزانه موجودی دارد و درصورت تامین نشدن به‌موقع ارز برای خرید مواد اولیه،‌ تولید تایر با مشکل رو به رو خواهد شد.همچنین ارز موردنیاز برای واردات مواداولیه تایر از هر دو گروه اول و دوم ارزی تامین می‌شود و همین موضوع باعث کند شدن روند واردات مواداولیه به کشور شده است.

وی افزود : گروه صنعتی بارز به‌عنوان تنها تولیدکننده تایرهای رادیال باری‌ واتوبوسی برای واردات سیم طوقه تایرهای رادیال باری با مشکل مواجه است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.