رسانه خبری این تیتر

مذاکرات وین بدون تعویق ادامه خواهد داشت

وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای درباره اتهام‌زنی‌ها به مسکو در خصوص مانع‌تراشی در مسیر مذاکرات وین برای لغو تحریم‌های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که این مذاکرات احیای برجام بدون تعویق و طبق روال گذشته ادامه خواهد داشت.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «ریانووستی» ، وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود تأکید کرد که مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای با ایران طبق روال در حال پیشروی است و هیچ‌گونه تأخیری در این فرایند ایجاد نشده است.

روز جمعه هفته گذشته، طرف‌های مذاکره‌کننده در وین اعلام کردند که مذاکرات وین درباره برجام دچار وقفه شده است و هیأت‌های مذاکره کننده برای رایزنی به پایتخت‌های خود بازگشته‌اند.

وزارت خارجه روسیه در این خصوص توضیح داد: «کار بر روی برخی جنبه های توافق آتی برای احیای “توافق هسته‌ای” ادامه دارد. متن توافق هنوز در مورد مسائل باقی مانده بین ایالات متحده و ایران در حال تنظیم است و شماری از مذاکره‌کنندگان تصمیمات سیاسی درباره تأیید متن نهایی توافق گرفته‌اند. با اینحال انواع تأخیر در این روند غیرممکن است».

وزارت خارجه روسیه همچنین در ادمه افزود که روسیه با این حقیقت پیش می‌رود که «مسیر احیای مؤثر اجرای برجام در سایه احیای توازن بین عناصر هسته‌ای و اقتصادی “توافق” است به طوریکه در راستای منافع تمامی طرف‌ها باشد».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.