مرگ سلبریتی‌هایی که جهان را شوکه کرد

در دهه‌های اخیر مرگ‌های شوکه کننده‌ای در بین سلبریتی‌های هالیوودی اتفاق افتاده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در چند دهه اخیر سلبریتی‌های زیادی بوده اند که درگذشته اند. از دیوی بویی و ویتنی هیوستون تا آلن ریکمن همگی در سال‌های اخیر به دلایل مختلفی جانشان را از دست داده اند.

گاهی درگذشت یک چهره مشهور خیلی هم شوکه کننده نیست. به خصوص اینکه به کهنسالی رسیده باشند. اما گاهی هم شگفت آور‌ترین مرگ سلبریتی‌ها را شاهد بودیم که به طرفدارانشان شوک جدی را وارد کردند. معمولا دلیل این امر هم نحوه مرگ این سلبریتی‌ها است که ممکن است یک قتل خشن، تصادف وحشتناک و یا خودکشی باشد. هر چه باشد این اتفاقات ناگوار در اوج شهرت و موفقیت برای آن‌ها رخ داده است.

در این گزارش درباره مرگ‌های شوکه کننده سلبریتی‌ها در چند دهه اخیر می‌خوانید.

کری فیشر

کری فیشر برای نقش آفرینی در فیلم جنگ ستارگان، برای مدت‌ها از بازیگران محبوب طرفداران مجموعه سینمایی «جنگ ستارگان» بوده است. او با اختلال دو قطبی دست و پنجه نرم می‌کرد و همینطور به موارد مخدر و الکل اعتیاد داشت. او با هواپیما از لندن راهی لس آنجلس می‌شود، اما در میانه راه ایست قلبی می‌کند و مدتی بعد در سن ۶۰ سالگی درگذشت. مادر او نیز یک روز بعد جانش را از دست می‌دهد.

کرت کوبین

کرت کوبین خواننده و گیتاریست اصلی گروه نیروانا بود، اما مجموعه اتفاقاتی باعث شد که او با وجود شهرت وارد موجی از افسردگی و مصرف مواد مخدر شود. این بازیگر بعد از وارد شدن به مرکز ترک اعتیاد از آنجل فرار و در سن ۲۷ سالگی در سال ۱۹۹۴ خودکشی می‌کند. جسد او در حوالی بلوار لیک واشینگتن پیدا می‌شود.

رابین ویلیامز

رابین ویلیامز یکی از بازیگران و کمدین‌های محبوب بود که در فیلم‌های متنوعی مثل «ویل هانتینگ خوب» و «علاالدین» بازی کرد. او با لبخندی که همیشه بر لب داشت شناخته می‌شود و مخاطبان زیادی را با آثارش خندانده بود. به همین دلیل وقتی مرگ او در سال ۲۰۱۴ به تایید رسید، باعث شوکه شدن عده زیادی شد. بعد از مدتی گفته شد این بازیگر برنده اسکار برای مدت طولانی با افسردگی درگیر بوده است. او پس از آنکه فهمیده به زوال عقل دچار شده خودش را در سن ۶۳ سالگی حلق آویز می‌کند.

مایکل جکسون

مایکل جکسون زندگی پر حاشیه‌ای داشته است. او با آهنگ‌ها و موزیک ویدیو‌هایی که ساخت شناخته شد، اما بیشتر از جهت ظاهر و رفتار عجیبش مورد توجه قرار گرفت. او پس از آنکه چندین بار برای اتهام تعرض جنسی در دادگاه حاضر شد، نهایتا تصمیم گرفت در سال ۲۰۰۹ با چند کنسرت، بازگشتی را به دوران اوجش رقم بزند. این موضوع مرگ جکسون در ژوئن سال ۲۰۰۹ را شوکه کننده‌تر کرد. در حالی که تمامی بلیت‌های کنسرت او فروخته شده بودند، خبر درگذشت او بر اثر ایست قلبی در سن ۵۰ سالگی اعلام شد.

شارون تیت

شارون تیت در دهه ۶۰ میلادی یکی از ستارکان مشهور بود. او در سال ۱۹۶۸ با رومن پولانسکی ازدواج می‌کند. در آن زمان پولانسکی مشغول ساخت یک فیلم سینمایی بود و از دوستان همسرش می‌خواهد که در خانه با او باشند، اما در شب هشتم آگوست سال ۱۹۶۹، شارون تیت به همراه دوستانش به وسیله چارلز منسون و افرادش به قتل می‌رسند. تیت در آن زمان بادار بود. منسون و همراهانش در این قتل دستگیر و به زندان محکوم می‌شوند.

ریور فینیکس

ریور فینیکس، برادر واکین فیکینس، یکی از بازیگرانی است که عمر کوتاهی داشتند. فینیکس به عنوان یک بازیگر کودک با بازی در فیلم کلاسیک در کنارم بمان به شهرت دست پیدا کرده بود و در فیلم‌های «ایندیانا جونز» هم بازی کرد. او همچنین در کنار کیانو ریوز در فیلم «آیداهو شخصی» سابقه نقش آفرینی داشت. ریور فینیکس به مواد مخدر اعتیاد پیدا می‌کند و بر اثر استفاده از چند نوع مواد مخدر در سال ۱۹۹۳ در سن ۲۳ سالگی جانش را از دست می‌دهد.

پال واکر

واکر، برای سال‌ها از ستارگان اصلی مجموعه فیلم‌های سریع و خشن بود. مرگ ناگهانی او در یک سانحه تصادف در سال ۲۰۱۳ عده زیادی را شوکه کرد. او به همراه دوستش در حال بازگشت از یک رویداد خیریه بود که در راه با یک تیر چراغ برق برخورد می‌کنند. در اثر این تصادف اتومبیل آتش می‌گیرد و جسد آن‌ها به قدری آسیب می‌بیند که حتی قابل شناسایی نبوده است. واکر در آن زمان ۴۰ ساله بود.

هیث لجر

لجر به طور ناگهانی در اوج شهرت جانش را از دست می‌دهد. آخرین فیلم او که اکران شد «شوالیه تاریکی» بود و قصد داشت بعد از آن در فیلم «دکتر پارناسوس، مردی که به شیطان رودست زد» هم بازی کند تا اینکه خبر کشف جسد او در سال ۲۰۰۸ در آپارتمانش اعلام شد. دلیل مرگ او فورا اعلام نشد، اما بعدا مشخص شد که او به دلیل مسمویت دارویی و مصرف هم‌زمان چندین نوع قرص جانش را از دست داده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.