رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

مزدا خودرو هایش را جمع‌ آوری می‌کند

شرکت خودروسازی ژاپنی ‘مزدا’ حدود ۲۷۰ هزار دستگاه از خودروهایش در آمریکا را به دلیل احتمال انفجار کیسه های هوای به کار رفته در آنها که ساخت شرکت ‘تاکاتا’ است، از بازار جمع آوری می کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، رسانه ها اعلام کردند، این خودروها به آن دلیل از بازار جمع آوری می شوند که احتمال می رود مواد به کار رفته در کیسه های هوا به صورت خطرناکی به داخل کیسه ها نفوذ کند و منفجر شوند.

به گزارش اسکای نیوز، احتمال نقص در کیسه های هوا در این شرکت ژاپنی، شامل خودرو های مزدا ۶ محصول ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸، مزدا اسپید ۶ محصول سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ و نیز ‘ام بی اف’ تولید ۲۰۰۴ در سراسر آمریکا است.

اقدام مزدا در جمع آوری خودروهایش پس از آن صورت می گیرد که در سال های گذشته ۵۰ میلیون خودرو دارای کیسه های هوا معیوب در آمریکا از بازار جمع آوری شده است.

تاکنون وجود نقص در کیسه های هوا در آمریکا، جان ۲۲ نفر را گرفته است و بیش از ۱۸۰ تن دیگر نیز زخمی شده اند. شرکت مزدا، یک شرکت خودروسازی ژاپنی است که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده است. این شرکت در حال حاضر در جایگاه پانزدهمین تولید کننده بزرگ خودروسازی در جهان قرار دارد.

 

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.