رسانه خبری این تیتر

مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری چگونه خواهد بود؟

رییس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن تشریح جزئیات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان اولیه آزمون دکتری ۹۹ گفت: بر اساس آخرین تصمیم گیری انجام شده این مصاحبه به صورت مجازی خواهد بود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی ضمن بیان این مطلب در خصوص جزییات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان اولیه دکتری سال ۹۹ اظهار کرد: بر اساس سیستم پذیرش دانشجو در مقطع دکتری، ۵۰ درصد نمره طبق آزمون و ۵۰ درصد نیز بر اساس مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی ارزیابی می شود که البته ۲۰ درصد از ۵۰ درصد بررسی سوابق علمی آموزشی به مصاحبه داوطلبان اختصاص دارند.

وی در ادامه تصریح کرد: در شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی دو پیشنهاد در خصوص داوطلبان دکتری ۹۹ مطرح شد یکی از پیشنهادات که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان شد؛ این بود که سهم ۲۰ درصدی مصاحبه در پذیرش داوطلبان دکتری را به ۵۰ درصد آزمون کتبی اضافه کنیم. پیشنهاد دوم هم که از سوی وزارت علوم عنوان شد این بود که ۲۰ درصد مصاحبه را به سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلب اختصاص دهیم. اما چون نحوه ارزیابی فوق یک قانون بود و شورای سنجش و پذیرش نمی توانست فراتر از قانون عمل کند در نتیجه پیشنهادی به صورت مکتوب به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کرد که در نهایت این پیشنهادها مورد تایید ستاد ملی مقابله با کرونا قرار نگرفت.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین تاکید کرد: بنابراین پیشنهادات فوق تا زمانی که از سوی ستاد مقابله با کرونا مصوب نشده باشد اجرایی نمی‌شود و سهم مصاحبه های دکتری در پذیرش داوطلب، به همان میزان سابق خواهد بود.

دکتر خدایی با بیان اینکه انجام مصاحبه پذیرفته شدگان دکتری به صورت مجازی مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو و ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: در ابن خصوص ابلاغیه ای نیز از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم درباره انجام مصاحبه به شکل مجازی به دانشگاه ها ابلاغ شده است و ما مشکلی در این زمینه نداریم و دانشگاه های ما نیز آمادگی برگزاری مصاحبه مجازی را دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.