مهدی ترابی: ۱۰نفره شدن النصر کار را سخت کرد | رونالدو داور را مجبور کرد پنالتی نگیرد | در مکه غافل‌گیر شدم | الدحیل باید بفهمد کجا آمده است

مهاجم پرسپولیس می‌گوید در دیدار با الدحیل منتظر حضور هواداران هستیم تا جو ورزشگاه آزادی را مثل همیشه به سود تیم ما کنند.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، مهدی ترابی مهاجم ملی‌پوش تیم پرسپولیس در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره دیدار این تیم مقابل النصر عربستان همچنین حضور در کنار خانه خدا و اتفاقات مربوط به پنالتی رونالدو اظهاراتی را مطرح کرد.

پیش از هر چیز درباره حضور در مکه و زیارت خانه خدا چه صحبتی داری؟
واقعا خوشحالم که این توفیق نصیبم شد تا به زیارت خانه خدا بیایم. من پیش از این تجربه زیارت خانه خدا را نداشتم و واقعا از این بابت خداوند را شاکرم که این فرصت در اختیارم قرار گرفت تا از نزدیک کنار خانه‌اش باشم.

انتظار چنین اتفاقی را داشتی؟
طبیعتا از وقتی که با تیم النصر عربستان هم‌گروه شدیم تصور می‌کردم که شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که بتوانم به زیارت خانه خدا بیایم اما فکر نمی‌کردم این فرصت این‌گونه و به این‌شکل در اختیارم قرار بگیرد. می‌توانم بگویم به نوعی این زیارت غافل‌گیرکننده بود چون تا روز آخر که قرار بود به عربستان بیاییم اصلا مشخص نبود فرصت می‌کنیم به مکه برویم یا نه. اما حالا که این فرصت نصیبم شد واقعا از صمیم قلب خوشحالم و امیدوارم بقیه هموطنانم هم بتوانند این تجربه بزرگ را به دست بیاورند.

کنار خانه خدا که بودی چه آرزویی کردی؟
بیش‌تر از هر چیز برای مردم کشورم آرزوی سربلندی و یک زندگی خوب را داشتم. امیدوارم مردم ایران همیشه سلامت باشند و در بهترین وضعیت زندگی کنند. قطعا در آن صورت من هم در کشورم یک زندگی خوب خواهم داشت.

درباره مصاف مقابل النصر صحبت می‌کنی؟
از قبل می‌دانستیم که بازی سختی در پیش داریم ولی کادر فنی با آنالیز دقیق حریف، دستورات لازم را به ما داده بود و می‌دانستیم که باید در ابتدا، وسط و پایان نیمه اول چطور بازی کنیم. البته وقتی تیم حریف ۱۰ نفره شد تا حدی کار برای ما سخت شد.

اما خیلی‌ها انتظار داشتند با ۱۰ نفره شدن النصر پرسپولیس شرایطش بهتر شود!
آن‌ها که فوتبال بازی کرده‌اند و آن‌هایی که فوتبال را دنبال می‌کنند می‌دانند تیمی که ۱۰ نفره می‌شود به ویژه آن هم در ابتدای بازی که هنوز شرایط بدنی خوبی دارند، حتی شاید گاهی اوقات بازیکنانی که در تیم ۱۰ نفره هستند به اندازه دو نفر بازی کنند که این اتفاق در نیمه اول برای النصر رخ داد و در نهایت ما برنامه‌هایمان را برای نیمه دوم گذاشتیم و در نیمه اول سعی کردیم بازی را کنترل کنیم. آن‌ها خیلی عصبی بازی می کردند و سعی داشتند کاری کنند که بچه‌های ما اخراج شوند ولی حواس ما جمع بود و کادر فنی هم از لب خط دائم این موضوع را به ما یادآوری می‌کرد.

در نیمه دوم چه شد؟ چه برنامه‌ای برای گل‌زنی داشتید؟
به طور کلی ما در طول مسابقه بیشتر از النصر صاحب توپ و میدان بودیم که این به خاطر تاکتیک و سیستمی بود که برای این بازی داشتیم اما متاسفانه قسمت نشد و شرمنده هواداران شدیم نتوانستیم دروازه تیم النصر را باز کنیم.

خودت هم یکی دو موقعیت خوب داشتی؟
بله متاسفانه قسمت نشد! البته دستورات تاکتیکی تیم هم به گونه‌ای بود که نباید بی‌محابا حمله می‌کردیم.

به خاطر بازیکنان حریف؟
بله! به دلیل مهره‌های خطرناک و سرشناسی بود که تیم النصر داشت. البته اگر بازی را دیده باشید ما تقریبا در نیمه دوم کنترل بازی را در اختیار داشتیم و چندبار هم دروازه‌شان را تهدید کردیم که دروازه‌بان النصر هم حسابی به زحمت افتاد ولی همان‌طور که گفتم بخت با ما یار نبود. با این همه ما با توجه به یک امتیازی که گرفتیم توانستیم شانس خودمان برای صعود به دور بالاتر را حفظ کنیم. البته یک بازی حساس و مهم مقابل الدحیل داریم.

مسابقه بعدی را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
طبیعتا هیچ بازی برای ما آسان نیست اما ما باید بتوانیم در بهترین شرایط به میدان برویم که البته در این زمینه طرفداران پرسپولیس می‌توانند بهترین کمک را به ما بکنند. پیروزی در این دیدار برای ما خیلی اهمیت دارد و از طرف دیگر می‌دانیم که حریف هم انگیزه‌های خودش را خواهد داشت. اما ما باید در بهترین شرایط به میدان برویم و یک پیروزی با چاشنی صعود را تقدیم هواداران خودمان بکنیم.

چه انتظاری از طرفداران تیمت داری؟
آن‌ها همیشه ما را شرمنده می‌کنند و این ما هستیم که اغلب اوقات نمی‌توانیم محبت‌های آن‌ها را جواب بدهیم. با این همه از آن‌ها تقاضا دارم روز سه‌شنبه آینده ما را تنها نگذارند و با حمایت همیشگی‌شان جو آزادی را به شکلی تغییر بدهند که تیم الدحیل از همان دقیقه اول بازی متوجه شود که به کجا آمده است. ما هم همه تلاش ما را می‌کنیم تا هواداران مان در پایان بازی با خوشحالی استادیوم آزادی را ترک کنند.

درباره اتفاق جالب ابتدای بازی مقابل النصر و عملکرد رونالدو بعد از خطای مشکوک به پنالتی چه صحبتی داری؟
به نظرم اگر رونالدو آن حرکت را نمی‌کرد شاید اتفاقات دیگری می‌افتاد.

چه اتفاقی؟
داور تصمیمش را قاطعانه گرفته بود و شاید حتی وقتی که می‌رفت فیلم را ببیند، در بازگشت پنالتی را اعلام می‌کرد اما چون رونالدو با قاطعیت گفته بود پنالتی نشده، او هم از نظرش برگشت و پنالتی را اعلام نکرد. چون داوران می‌دانند اگر تصمیمشان با کمک‌داور ویدیویی رد شود نمره منفی می‌گیرند.

انتظار چنین رفتاری از رونالدو را داشتی؟
من همیشه برای رونالدو احترام قائل هستم. ثابت شد چرا رونالدو تا این اندازه در عالم فوتبال بزرگ شده و به این محبوبیت دست پیدا کرده است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    ترابی جان متاسفانه سشما و صادقی درحد واندازهذخودتان نیستید و ضعیف ظاهرمبشوید خصوصا دربازی با النصر که خیلی ضعیف بودید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.