رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

نامزدهای چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

نامزدهای چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در رشته‌های مختلف معرفی شدند.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، پس از اکران کلیه فیلم‌های راه‌یافته به بخش رقابت‌های چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۵ شنبه گذشته تا شامگاه روز دوشنبه نخستین روز آبان ۱۴۰۲ اسامی نامزدهای چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شد:

بهترین فیلم پویانمایی:

-فاطمه احمدی و انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر اراک برای فیلم «حفره بعدی»

– فاطمه جعفری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای فیلم «ده سالگی»

-زهرا خورشیدی، مهدی رنگرز و حمیدرضا مزرعه خطیری برای فیلم «متورم»

توضیح: این جایزه به صورت مشترک به کارگردان و تهیه‌کننده حقیقی اثر اهدا می‌شود.

بهترین فیلم مستند:

– فاطمه مرزبانی و سازمان صدا و سیما برای فیلم «دیواره‌های مرز»

– بهنام بیرُم‌وند و مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی برای فیلم «دفک»

– هادی شریعتی و حسین فتح‌اللهی برای فیلم «سایه سلطان»

توضیح: این جایزه به صورت مشترک به کارگردان و تهیه‌کننده حقیقی اثر اهدا می‌شود.

بهترین کارگردان فیلم تجربی:

-مازیار کاظمی و محمدرضا کاظمی برای فیلم «لطفا خمیازه نکشید»

-رضا دانش‌پژوه برای فیلم «حجم تراکم»

-کیان زمانی برای فیلم «اشعه جاز»

-محمد کچویی برای فیلم «پا د بوره»

بخش سینمای ایران:

چهره برگزیده بهترین دستاورد هنری (در بخش‌های طراحی صحنه و لباس، چهره‌پردازی، موسیقی، طراحی جلوه‌های ویژه و بازیگری)

-مهدی حسینی و سروش امیرآبادی‌زاده برای طراحی جلوه‌های ویژه بصری فیلم «یوفو»

-محمدرضا سامیان برای بازی در فیلم «بازسازی»

-امین جهانی برای طراحی صحنه و لباس فیلم «خودکشی به سبک نیچه»

-بختیار پنجه‌ای برای بازی در فیلم «خودکشی به سبک نیچه»

بهترین صدای فیلم:

-علیرضا نوین‌نژاد صدابردار و حسن مهدوی صداگذار فیلم «روزی روزگاری سینما»

-سامان شهامت صدابردار و بهنیا یوسفی صداگذار فیلم «تاکسیدرمیست»

-اسماعیل سلطانی صدابردار و علیرضا علویان صداگذار فیلم «زنان لَجمن»

-حامد حسین‌زاده صدابردار و زهره علی‌اکبری صداگذار فیلم «تکان»

توضیح: این جایزه به صورت مشترک به صدابردار و صداگذار اثر اهدا می‌شود.

بهترین تدوین:

-مجتبی احسانی برای فیلم «خوانا بنویسید»

-حمید نجفی‌راد برای فیلم «خودکشی به سبک نیچه»

-مصطفی ربانی برای فیلم «روزی روزگاری سینما»

-فؤاد تقی‌زاده برای فیلم «مدیر مدرسه»

-مهدی حسینی برای فیلم «یوفو»

بهترین فیلمبرداری:

-علی حسین‌زاده برای فیلم «بازسازی»

-کیوان شعبانی برای فیلم «خوانا بنویسید»

-بهروز بادروج برای فیلم «خودکشی به سبک نیچه»

-حامد حسینی سنگری برای فیلم «قوتار»

-علی طالبی برای فیلم «یوفو»

-پویان آقابابایی برای فیلم «مدیر مدرسه»

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

-محمدرضا مرادی و گلسا غفاری برای فیلم «افسانه کوه ننوک»

-پیام کردستانی برای فیلم «خودکشی به سبک نیچه»

-مرتضی علیزاده برای فیلم «خوانا بنویسید»

بهترین فیلمنامه:

-زهرا ترکمنلو برای فیلم «صونا»

-محمد منصوبی برای فیلم «مدیر مدرسه»

-بهروز شمشیری برای فیلم «نیمکت»

-فاطمه باقری برای فیلم «جاذبه غیرنیوتونی»

بهترین کارگردان فیلم داستانی:

-حمید حسینی و مهدی حسینی برای فیلم «یوفو»

-پیام کردستانی برای فیلم «خودکشی به سبک نیچه»

-علی توکلی برای فیلم «بازسازی»

-علی علیزاده برای فیلم «قوتار»

محمد علیزاده‌فرد برای فیلم «شریف»

بهترین فیلم در بخش سینمای ایران:

-مهدی حسینی، حمید حسینی و انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر بیرجند برای فیلم «یوفو»

-پیام کردستانی و بهمن رضایی برای فیلم «خودکشی به سبک نیچه»

-مجتبی آرش‌نیا برای فیلم «جاذبه غیرنیوتونی»

-علی علیزاده، میثم جمالی و فریما خلیلی و انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر تهران برای فیلم «قوتار»

-محسن مجیدپور، انجمن سینمای جوانان ایران، موسسه آوینی و مرکز هنری رسانه‌ای نهضت برای فیلم «شریف»

توضیح: این جایزه به تهیه‌کننده‌ حقیقی اثر تعلق می‌گیرد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.