نبیل باهویی پرسپولیس را به دردسر انداخت | پرداخت دستمزد باهویی از حساب درویش

مهاجم سوئدی پرسپولیس با نظر مستقیم مدیرعامل این باشگاه جذب شد و حالا او باید پاسخگوی این مسئله باشد.

به گزارش اینتیتر به نقل از افکارنیوز، در طی سال‌های گذشته بازیکنان خارجی زیادی پا به فوتبال ایران گذاشتند؛ بازیکنانی که اکثریت آنها کیفیت بالایی نداشتند و در نهایت با کارنامه‌ای ضعیف راهی کشورشان شدند. حضور چنین بازیکنانی در تیم‌های باشگاهی فوتبال ایران بدهی‌های سنگین زیادی را برای این تیم‌ها ایجاد کرده اما عجیب اینکه اراده‌ای قوی برای جذب این بازیکنان بی کیفیت وجود دارد.

استقلال و پرسپولیس هم جزو تیم‌هایی هستند که همیشه علاقه‌مند به جذب بازیکنان خارجی بوده‌اند. نکته جالب اینکه آبی‌پوشان در اکثر مواقع نسبت به رقیب سنتی‌شان، بازیکنان خارجی باکیفیت‌تری جذب کردند. در همین فصل جاری لیگ برتر ۲ بازیکن خارجی استقلال، یامگا و بلانکو هستند. یامگا همجون فصل گذشته یکی از ستاره‌های استقلال تا به اینجای فصل بوده و بلانکو هم که سال‌ها در لالیگا بازی کرده نشان داده بازیکن بسیارباکیفیتی است.

نبیل باهویی و گولسیانی هم ۲ بازیکن خارجی پرسپولیس محسوب می‌شوند. در ابتدای فصل گولسیانی نیمکت‌نشین بود و با مصدومیت شدید پورعلی‌گنجی، فیکس تیمش شد؛ اما ماجرا برای باهویی متفاوت است. این بازیکن با نظر مستقیم رضا درویش به پرسپولیس آمد و حتی یحیی گل‌محمدی هم موافق جذب این بازیکن نبود. هر چند سرمربی پرسپولیس هم اگر خودش اقدام به جذب بازیکن خارجی می‌کرد بهتر از باهویی نصیب پرسپولیس نمی‌شد؛ پریرا مصداق همین مسئله است.

در بازی پرسپولیس و النصر، مشخص شد که باهویی کیفیت فنی بسیار پایینی ندارد و اوج این مسئله را در صحنه‌ای که ترابی موقعیت خوبی برای گلزنی به النصر داشت و باهویی بدون هیچ دلیل خاصی روی مدافع حریف خطا کرد می‌شد مشاهده کرد. عجیب اینکه در این صحنه توپی بین باهویی و مدافع النصر در جریان نبود و تا الان هم دلیل این خطا مشخص نشده است. دلیل این که چرا در شرایطی که شهاب زاهدی عملکرد خوبی مقابل النصر داشت یحیی او را از بازی بیرون کشید و باهویی را به زمین فرستاد را توضیح دهد.

بعید است با این شرایط، باهویی تا پایان فصل در پرسپولیس ماندگار باشد؛ اما اگر این بازیکن در ادامه هم نتوانست انتظارات را برآورده کند درویش باید مسئولیت جذب این بازیکن را بپذیرد و ای کاش قبول این مسئولیت با پرداخت دستمزد میلیاردی باهویی از حساب بانکی‌ مدیرعامل پرسپولیس همراه باشد.

معضلی که باعث شده سرخابی‌ها با پرونده‌های مالی سنگینی درگیر شوند پاسخگو نبودن مدیران آنها نسبت به عملکردشان است. دیر یا زود یک نفر دیگر جانشین درویش در پرسپولیس خواهد شد و مدیرعامل جدید این باشگاه تنها باید پاسخگوی عملکرد خودش باشد و نه درویش.

این رویه پاسخگویی نه تنها در خصوص پرسپولیس که باید در همه باشگاه‌های فوتبال کشور و به خصوص آنهایی که بودجه‌شان از بیت‌المال تامین می‌شود انجام شود. این اتفاق می‌تواند در نهایت به سود فوتبال کشور و کم شدن بدهی‌ها به بازیکنان و مربیان خارجی ختم شود. مشخص نیست اگر مدیریت سرخابی‌ها به جز دردسر چیز دیگری ندارد چرا عده‌ای همه تلاش‌شان رسیدن به این سمت و در ادامه حفظ آن است. دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس به دلیل سوءمدیریتی که سال‌ها درگیر آن بودند با کوهی از بدهی‌های انباشته دست به گریبان هستند و این وضعیت اسفناک نتیجه سیاست‌های پوپولیستی مدیران‌شان است.

البته این که مقصر این مساله را تنها درویش دانست اشتباه بزرگی است زیرا یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی نباید اجازه حضور چنین بازیکن بی کیفیتی را در پرسپولیس می داد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.