نظر کارشناس داوری درباره جنجالی‌ترین صحنه پرسپولیس – النصر

کارشناس داوری فوتبال کشورمان معتقد است، داور ازبکستانی دیدار پرسپولیس – النصر، هافبک سرخپوشان را باید با کارت زرد دوم جریمه و از زمین بازی اخراج می‌کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، حیدر سلیمانی درباره قضاوت داور ازبکستانی دیدار پرسپولیس – النصر اظهار کرد: داور ازبکستانی در میانه‌های زمین هفت هشت خطا را اصلاً ندید و نگرفت! به طور مثال در دقیقه ۳ بازی، خطا روی بازیکن پرسپولیس را در کنار خط طولی بازی ندید و دستور به ادامه بازی داد. در دقیقه ۳۳ هم یک خطا روی بازیکن النصر پشت محوطه جریمه پرسپولیس را نگرفت و در دقیقه ۳۶ خطای رونالدو روی کنعانی‌زادگان را ندید. در آن صحنه مهاجم پرتغالی النصر باید اخطار می‌گرفت. طبیعی است که داوران روی بازیکنان بزرگ متمایل هستند و کمتر خطاهای آنها را اعلام می‌کنند.

وی ادامه داد: اخطار اولی که سرلک گرفت، کاملاً درست بود چون با گرفتن توپ یک فرصت خوب حمله را از النصر گرفت، اما اخطار دوم سرلک خیلی سختگیرانه بود و داور اگر می‌دانست که سرلک اخطار دارد، اخطار دوم را هرگز به او نمی‌داد.

کارشناس داوری کشورمان افزود: در دقیقه ۸۰ خطایی که ریگی انجام داد، صد درصد باید کارت زرد دوم را دریافت می‌کرد و از بازی اخراج می‌شد، اما چون داور می‌دانست ریگی اخطار دارد اخطار دوم را نداد و بازی را مدیریت کرد.

سلیمانی در پایان گفت: آخرین صحنه بازی هم مربوط به یاسین سلمانی بود. این بازیکن زمانی که می‌خواست وارد محوطه جریمه النصر شود یک قدم در آفساید قرار داشت و دلیل اینکه داور به VAR مراجعه کرد برای آفساید بود که به درستی گرفته شد. اگر آفساید نبود صد درصد باید پنالتی گرفته می‌شد.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.